V rámci zimní přípravy na blížící se jarní část se borci „A“ mužstva spolu se dvěmi hráči „B“ týmu a jedním z „C“ zúčastnili týmového soustředění, které se konalo v okolí Jevišovic.

Celá naše sebranka byla ubytovaná na Němčickém dvoře nedaleko Střelic, kde jsme měli kompletní servis od noclehu, příjmu potravy a tekutin, přes volnočasový rybolov až po noční nálevnu zlatavého moku. Taktická a fyzická část přípravy probíhala na umělé trávě v Jevišovicích, z části ve Slatině a převážný díl pak přímo v areálu Němčického dvora, kde byl zajištěn precizně sestřižený pažitu a půdní prostory.

Soustředění začalo ve čtvrtek 25.2. utkáním Blížkovice – Jevišovice. Vzájemný souboj s účastníkem krajského přeboru nepřinesl pro naše barvy zrovna optimistický výsledek. Utkání hrané veskrze na jednu branku přineslo celkem osm gólů, bohužel všechny do naší brány.

Po utkání se mužstvo přesunulo na Dvůr a započalo se soustředit.

V rámci soustředění byl dopředu vypracován přesný časový harmonogram, který byl umístěn ve společenské místnosti – rozumějte u výčepu. Každý si tak mohl přečíst, kdy je snídaně, kdy je dopolední program, kdy oběd, kdy bude čas na chytání ryb, kdy začíná odpolední program a kdy je večeře. Pouze večerka nebyla přesně určena a byla dána k zodpovědnosti každému účastníkovi.

Páteční dopolední trénink proběhl ve Slatině na tamním povrchu. Trénink byl zaměřen na práci s míčem a nácvik různých herních situací na obtížném terénu. Zpáteční cesta na oběd proběhla v lehkém výklusu. V čase oběda jsem se k účastníkům přidal i já. Můj příjezd v čase přímo před obědem byl samozřejmě čistě náhodný. Po siestě vyplněné snahou o rybolov jsme se přesunuli na umělou trávu do Jevišovic. Zde pokračovaly další nácviky s míčem a moje oblíbená závěrečná rumplovačka na bránu.

Po náročném tréninku jsme dali relax v Tavíkovicích ve výřivce a bazénu. Celý den byl ukončen ve 21:30, kdy došlo pivo, což pro mnohé znamenalo ztrátu jakékoliv motivace a snahy o společenskou diskuzi a šli spát.

Sobota se odehrávala podobně jako pátek, akorát bez bazénu. Dopolední trénink probíhal vzhledem k nepříznivému počasí na půdě kruhovým cvičením. Po obědě pak v areálu Dvora borci nacvičovali práci s míčem, prováděli dynamické cviky a na závěr byla i ragbyová vložka. Vlivem neznalosti pravidel se však rychle proměnila ve snahu o naprostou likvidaci soupeře.

Večer už pivo nedošlo, nebo jsme ho spíš nedokázali vypít, takže jsme čuměli na fotbal, já vyhrál sázku na výsledek zápasu Olomouc – Plzeň a šli jsme spát.

Dopoledne trénink proběhl opět v areálu Dvora se zaměřením na práci s míčem. Ragby už nebylo, což je velká škoda. Po obědě se někteří odebrali domů a ti otrlí pokračovali v soustředění v Jevišovicích na Sýpce čekajíce na večerní přátelské utkání s týmem FK Práče „A“, účastníkem okresního přeboru Znojmo.

Toto utkání (třetí přípravný duel celkem) jsme konečně zvládli a mohli jsme tak soustředění uzavřít vítěznou tečkou v poměru 5:3.

Velká škoda, že se soustředění nemohlo/nechtělo zúčastnit více hráčů ať už „A“ nebo „B“ mužstva. Vy, kteří jste se nezúčastnili, vězte, že jste přišli o hodně. Tak třeba snad možná určitě a jistě příští rok.

Krátký pohled na publikovatelnou část soustředění kamerou Davida Hájka, režie Jan Dancinger:

Účastníci zájezdu:
Bauer Martin, Čermák Ondřej, Dancinger Jan, Dancinger Štěpán, Hochman Radek, Holík Jan, Janík Jakub, Janyška Martin, Ludvík Marek, Popelka Milan, Prokeš Tomáš a Hájek David

Konečná bilance: jeden nemocnej, dva nachlazení, 13 pohmožděnin, jeden rozbitý nos a půl litru krve, žádná chycená ryba, 65 gólů ve Štěpánově brance, dva vypitý sudy, a jedna útrata jako prase.

Fotbalu zdar!

Leave A Reply