0 - 2
Celkový čas

Report

Tak jsme zase jednou vyrazili na fotbal za hranice našeho okresu až skoro k Brnu. Soupeř nás čekal neoblíbený a nepříjemný. Vždyť za celou dobu našeho působení v krajské soutěži jsme Pohořelice porazili jen jednou.

Očekávání (alespoň moje) proto nebyla veliká. Vše podpořeno počtem hráčů, kteří odjeli k utkání – 12. A to ještě Honza Dancinger musel předčasně ukončit nákupy v Olympii a přijet si sednout na lávku, aby tam pan Fouček nebyl úplně sám. Marek Ludvík si toho času odpykává trest za své hodnocení výkonu hlavního sudího během zápasu v Rajhradicích.

O samotném utkání toho tentokrát moc psát nebudu. Vezmu to ve zkratce: 10. minuta – rohový kop, který fláknul hlavou do brány Kuba Janík (naše první a na dlouhou dobu poslední střela mezi tři tyče). 84. minuta – Martin Pikolon doráží naši druhou střelu na branku za záda chybujícího brankáře a definitivně přináší klid na naše kopačky. Mezi těmito akcemi domácí spálili asi 5 vyložených šancí a obávám se, že by v sobotu nedali gól ani do půlnoci. A to se pan rozhodčí tak hezky snažil…

Mnohem zajímavější je pohled na počet udělených karet během utkání. Domácí žádnou, za to my celkem 7 žlutých karet a 2 červené (kdo bude hrát příště?).

Komentovat výkon hlavního sudího snad ani nelze. Budiž mu omluvou, že zcela nepokrytě svým výkonem od 30. minuty začal tlačit domácí mužstvo, které jen během prvního poločasu spálilo asi 3 vyložené šance. Zda to dělal sám z vlastní dobré vůle nebo k tomu byl nějak motivován (přeci jen jsou domácí nebezpečně blízko sestupovému pásmu), o tom můžeme jen polemizovat. Každopádně jestli utkání řídil s dobrým úmyslem a jak nejlépe svede, měl by se raději dát na jiný sport a nekazit všem fanouškům víkendová odpoledne a zvedat tepovou frekvenci. Pane rozhodčí, prosím, zvažte to!

Při zběžném pohledu na počet karet by se mohlo zdát, že jsme pěkní řezníci, kteří tvrdí muziku a pro ostrý zákrok nejdeme daleko (což taky jsme), ale za tvrdý faul byla udělena jen jedna jediná žlutá karta. Zbytek žlutých terčíků sudí rozdal jako hodnocení našich diskuzních schopností.

Rozhodčí svůj kartový koncert odstartoval v 52. minutě, kdy za faul před naším vápnem postupně rozdal celkem 3 žluté karty za protesty. O dvě minuty později kartu schytal ještě jindy mlčenlivý Tomáš Prokeš. A za další 4 minuty pak Radek Hochman. V 72. minutě se k výkonu rozhodčího potřeboval vyjádřit i Láďa Vybíral. Bohužel to vzal za špatný konec a rovnou obdržel červenou kartu. V 89. minutě pro změnu dostal žlutou kartu Štěpán Dancinger za to, že soupeři od brány kopl míč směrem na polovinu, aby se mohlo hrát – asi zdržování hry. V 90. minutě druhou žlutou kartu dostal Martin Pikolon „za zmaření slibně se rozvíjející akce soupeře“ (citováno ze zápisu) na středovém kruhu, kdy domácí obránce útočil do plné obrany Blížkovic.

Rychle na tuto komedii zapomenout, obvolat aktivní zálohy před domácím utkáním s celkem Šatova a v neděli na viděnou na Maracaná.

TJ Sokol Pohořelice

Místo zápasu

Hřiště Pohořelice
Sportovní 385, 691 23 Pohořelice, Česká republika

Leave A Reply