0 - 7
Celkový čas

Report

Po dvou těžkých utkáních hraných se soupeři ze špičky tabulky nás čekal výjezd na hřiště posledního týmu Hevlína. Oproti předchozím mačům v sestavě chyběli záložníci Vladimír Vybíral a Josef Částek. Nahradila je dvojice Radků – Vybíral a Hochman. Do branky se opět postavil Tonda Dvořák.

K zápasu samotnému nastupujeme s vědomím povinných tří bodů. I vzhledem ke štěstí, s nímž jsme z Jundrova odváželi tři body v prvním soutěžním utkání sezony nás v podvědomí nahlodává poslední vystoupení domácích právě v  Jundrově. Tam minulý týden Hevlín poprvé v ročníku vybojoval všechny tři body.

Hned úvod utkání uklidňuje jak hráče na hřišti, tak dvacet modro-bílých fanoušků v prořídlém hledišti. Běží čtvrtá minuta, když po výkopu gólmana prodlužuje Martin Pikolon na půlce a Filip Svoboda ze svého typického úniku nedává domácímu gólmanovi šanci.

Naše druhá návštěva půle domácích se odehrává ve 13. minutě. Opět se chováme jako správní hosté a přinášíme hostitelům dárek. Na půlící čáře posouvá Tomáš Řeřucha na Radka Vybírala. Ten se s balonem na pravačce probojuje až na velké vápno, kde krásně nachází přichystanou kopačku Filipa Svobody – 2:0.

Hostitelé k nám jsou milí, tak se hned po rozehrání na půli domácích vracíme. Po autovém vhazování přihrává Filip Svoboda na Tomáše Prokše. Ten se otáčí kolem beka Hevlína a pálí – 3:0. V té chvíli je jasné, že domů povezeme všechny body. Otázkou zůstává jen skóre zápasu.

Ojedinělá šance se domácím naskýtá v 19. minutě, z přímého kopu ale přestřelí. Jak se později ukazuje, v této chvíli končí i zápas. Do té doby ne příliš pohledné utkání se mění v nekoukatelné. Naše hra se přizpůsobuje výkonu domácích a zbylých sedmdesát minut se promění v oboustrannou nakopávanou s občasnými minutovými záblesky průměrné hry.

Ve 30. minutě se dostáváme počtvrté před svatyni domácích. Opakují se předchozí situace. Nahrávačem je tentokrát Tomáš Prokeš, střelcem opět Filip Svoboda, který tak kompletuje hattrick. Nutno podotknout, že k naší střelecké úspěšnosti výrazně dopomáhají tři faktory. Náš střelec byl vždy zcela osamocen, brankář domácích působil jako by byl duchem někde úplně jinde (ani na jednu střelu nezareagoval, jen se vždy otočil, jestli směřuje míč do zařízení) a Filip Svoboda se třikrát po sobě trefuje do brány.

Kouč Marek Ludvík se pokouší oživit naši hru. Na stopera posouvá Tomáše Řeřuchu, Honza Holík směřuje do zálohy.

Ve čtyřicáté minutě se dostáváme k prvnímu rohovému kopu v utkání. Na vzdálenější tyčce je dobře postaven Jan Šíp, jeho střelu však v poslední chvíli vykopává z brankové čáry hráč domácích.

Těsně před koncem poločasu budí fanoušky hvizd rozhodčího. Tomáš Řeřucha se 15 metrů před naším vápnem střetne s hráčem soupeře. Sudí ukazuje směrem k naší brance, s čímž se nehodlá Tomáš smířit. Zcela přesvědčen, že má pravdu, se pouští do diskuse s hlavním sudím a ukazuje tak momentální největší slabinu Blížkovic – nedisciplinovanost. Odměna se dala čekat předem, přichází zasloužená žlutá karta.

O poločase, cestou do občerstvovny probíhá sčítání diváků. Na samém počátku utkání naši fanoušci domácí vysoko převyšovali. Nyní musíme sportovně uznat, že souboj v hledišti nakonec vyhráli domácí. Napočítali jsme jich 31 (plus cca 12 dětí) oproti naší jednadvaceti členné skupině.

Začátek druhé půle se věnuji místní klobáse. Zdeněk Pohlreich by ji asi za delikatesu nevyhlásil, proti tomu co se děje na hřišti je to však balzám na duši. Poté co ekologicky zlikviduji promaštěný papírový tácek se vracím ke hře. Je to v pravý čas. Akorát vidím jak Filip Svoboda táhne míč k brance soupeře, nahrává Martinu Pikolonovi a zbytek znáte. Domácí gólman stojí jak opařený, naši se spíš už jen tak z povinnosti radují.

Kouč se rozhodne nechat zahrát i oba náhradníky, jež do Hevlína vážili cestu. V 55′ střídáme poprvé. Na pažit nastupuje Jakub Janík, Tomáš Prokeš se jde převléknout a upravit si účes.

Hned po zahájení hry je tu další šance modro-bílých. Bek Hevlína nahrává z půlky svému gólmanovi. Nahrávka je to však tak nešikovná, že končí na kopačkách Filipa Svobody. Brankář domácích se však překonává a prvním zákrokem zápasu Filipovu šanci maří.

Z pohledu na hru utrápené fanoušky obou celků ihned po této šanci definitivně dorazí poslední jobovka střetnutí. „V krmelci došlo pivo“, nese se smutně ochozy.

Z následně založeného protiútoku inkasujeme druhou žlutou kartu v zápase. Konkrétně Radek Vybíral v 60. minutě, když zezadu sundává postupujícího hráče domácích. Z nařízeného přímého kopu posílají domácí pozdrav do Toníkovi náruče. Hevlín se v našem vápně ještě chvilku zdrží, po rohovém kopu hrozí z malého vápna, ale skákající hráč již nedokáže usměrnit míč do branky.

Kontrujeme útokem. Odkop od branky, dvě narážečky a Filip jde sám na branku. Fanoušci se již radují, ale jejich úhel klame a míč končí na venkovní straně sítě. Poté přichází největší šance domácích. Střelu neobsazeného hráče z velkého vápna posílá z brankové čáry do bezpečí Mirek Svoboda. Na podruhé již pořekadlo nedáš – dostaneš funguje. Na levém rohu velkého vápna si míč nachystá Honza Holík a suverénně zvyšuje na 6:0.

V 83. minutě se za nadšeného potlesku blížkovských fanoušků dostává na pažit poslední náhradník Pavel Picmous, který střídá křečemi sužovaného Mirka Svobodu.

Pavlovu baculatější postavu si většina fanoušků vybaví hlavně ze zápasů žáků a krátkého působení v dorostu z před několika let, kdy svým neortodoxním stylem a hláškami bavil celé publikum. Po pauze se letos k fotbalu vrátil, když většinou jistí tým Benfiky z lavičky. Dnes se ale díky nižšímu počtu hráčů dostal do nominace a vzhledem k průběžnému stavu i na hrací plochu. A nakonec se i zapsal do statistik.

Stihá to za minutu devadesát. V souboji rameno na rameno se s bekem domácích blíží k brance, když přichází přesná přihrávka od Martina Pikolona. Vteřina než se balón dostal na jejich úroveň, synchronizovaný pohyb modrých a červených trenýrek, na jejichž konci byly kopačky soupeřů a vzápětí rozvlněná síť domácí branky. Fanoušci se přiklání k tomu, že se spíš jednalo o gól vlastní, ale hlavní sudí je dostatečně blízko a zápis hovoří jasně – autorem branky z 89. minuty je Picmous Pavel.

TJ Sokol Hevlín

Místo zápasu

Hřiště Hevlín

Leave A Reply