4 - 6
Celkový čas

Report

K poslednímu utkání kluci nastoupili v nejsilnější možné sestavě a s odhodláním vyhrát.

V páté minutě se dostal do zakončení Pavel Picmous, když pohotovou střelou, pro něj nezvykle pravou nohou, trefil tyč. Odražený balón hosté nakopli za naší obranu a jejich útočník, který se k němu dostal první se nemýlil.

Poté se hra převalovala z jedné strany na druhou. My jsme svými nepřesnými nahrávkami dostávali soupeře do šancí, které se nám dařilo likvidovat. Naopak v útoku jsme se dost nadřeli na jakýkoliv náznak šance. I přesto jsme ve 21. minutě vyrovnali. Láďa Vybral se protáhl obranou a kolem gólmana skóroval. Po vyrovnání na 1:1 jsme se do šancí začali dostávat častěji.

Ve 28. minutě přišla mega šance, když Láďa zatáhl míč po pravé straně a naservíroval jej z lajny Lubošovi Částkovy. Tomu se však balón zamotal mezi nohy, takže na prázdnou branku ani nevystřelil. Další obrovskou šanci jsme měli v 39. minutě, kdy se znovu Láďa dostal do vápna. Tam jej gólman IE Znojmo fauloval. Bohužel, kapitán týmu Kuba Janík nařízenou penaltu nedal.

O poločase v kabině jsem kluky upozorňoval, aby chytili začátek a zbytečně se nehonili, protože fyzicky na tom byl soupeř lépe. Hned ve 46. minutě si Radek zbytečně dlouho hrál s balónem, až o něj přišel a bylo to 1:2.

Od té chvíle začala být naše hra rozházená, nic se nedařilo. Hnací motor týmu Láďa se utápěl v kličkách, čím ztrácel sílu něco vytvořit. Soupeř se dostával nikým nekryt do vyložených šancí, které taky v 50. a 54. minutě využil.

V té chvíli to bylo na ručník, ale pár hlasitých pokynů vedlo ke změně. Kluci se začali líp pohybovat, zlepšila se i souhra. Láďa si chtěl vydechnout, když spoluhráče alespoň minutu prosil ať mu nenahrávají. Nebylo to nic platné, pořád nahrávali.

Aktivitu jsme opět na chvíli převzali v 65. minutě. Soupeře jsme dostali pod tlak, Radim Hochman po Picmousově nahrávce snížil na 2:4. I přes naši převahu se v 71. minutě skóre znovu měnilo v náš neprospěch, když z ojedinělé šance soupeř zvýšil na 2:5.

Ani toto kluky nezlomilo, celou druhou půlku na nich byla vidět vůle ukončit svoje působení v blížkovském dorostu vítězně. V 72. minutě Láďa a v 73. Radim (po krásné nahrávce Lukáše Bloudíčka) snížili na 4:5.

Náš neustávající tlak nasvědčoval tomu, že minimálně bod  se silným soupeřem ze Znojma získáme. Leč naše chvilková liknavost, kdy jsme opět neuhlídali střelce zápasu Moravce (autor 4 branek) ve vápně, nás v 78. minutě připravila o reálnou šanci na úspěch.

I přes porážku si hráči zasloužili za odvedený výkon potlesk prořídlých ochozů.

Chci všem hráčům touto cestou poděkovat že jsme odehráli a dohráli všechny zápasy (až na dva) v 11 lidech, a ještě navíc jsme tuto náročnou soutěž i přes nízký průměrný věk hráčů udrželi. Příští rok hrát nebudeme, po odchodu dalších hráčů z věkových důvodů nás není dostatečný počet.

Řeknu vám, byli to nervy, když jsem doma nestíhal, přiletěl na trénink a byli tam tři kluci. Nebo když jsme seděli u zápisu, hosté už běhali na hřišti a my ještě dva hráče potřebovali. Další šedivé vlasy mi vyskákali v zápasech, kdy jasně vedeme, jsme lepší a najednou se něco zlomí a body jsou v pr….yč.  Škoda, že se Davidu Coufalovi nepodařila vychytat nějaká nula, ale doufám že neskončí a ona přijde.

Závěrem chci říct, že to stejně byly tři krásné roky u blížkovského dorostu a určitě na ně nikdy nezapomenu. Kluky budu,  pokud mi to čas nebo zdraví dovolí, i nadále sledovat. Nejsou všichni výborní, což je normální, ale všichni mají na to, aby do budoucna hráli ať čtyřku, trojku, nebo i výš. Mám vždy radost, když vidím že je hra baví.

Samozřejmě, že sám bych to nezvládl, takže dík Tomáši Řeřuchovi, poté když musel s časových důvodů skončit tak Jardovi. Petrovi, Radkovi Strnadovi a Slávu Bloudíčkovi díky že to odmávali, abych na lajně nemusel běhat já.

Velké dík patří též všem, kteří nám pomohli i materiálně – Frantu Hochmanovi, Marku Kavanovi, hospůdce Senegal, obecnímu úřadu Blížkovice a dalším.

A určitě nemůžu zapomenout poděkovat divákům věrným i těm náhodným, že na nás chodili a fandili. Dále pak redaktorům, že něco takového jako je program a webové stránky dělají (i když s mou psací rychlostí jsem se musel s každým reportem neskutečně trápit).

Jestli jsem někoho zapomněl, tak se omlouvám.

Takže ještě jednou dík a FOTBALU ZDAR!

TJ Sokol Blížkovice „D“

FK IE Znojmo „dorost“

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Comments are closed.