5 - 1
Celkový čas

Report

První jarní zápas doma Benfika přivítala IE Znojmo „C“. Začátek utkání naznačoval, že vzhledem k vysokému věkovému průměru soupeře se bude jednat z naší strany o svížný fotbal. Postupně jsme se ale začali přizpůsobovat tempu znojemských. Jak jeden z fanoušků podotknul: Oni chodí, my se plazíme.

V pětadvacáté minutě se přeci jen Ondřeji Čermákovi podařilo otevřít skóre. Hostům se zanedlouho díky naší laxnosti a naivitě podařilo vyrovnat, když hrotový hráč soupeře po úspěšné kličce našemu brankáři zavěsil do prázdné brány. Těsně před přestávkou nás poslal do vedení gólman Antonín Dvořák, jenž proměnil pokutový kop nařízený hlavním sudím po hře hostů rukou ve vápně.

Ve druhém poločase se po faulu znojemského gólmana na Martina Janyšku kopala druhá penalta, kterou s prstem v nose proměnil Jakub Pospíchal. Ikdyž jsme už hosty k ničemu nepustili, vlastní vinou jsme se trápili a místo toho aby si kluci zahráli fotbal a dali „deset“, jsme viděli plno nedotažených akcí. Nakonec se podařilo vstřelit čtvrtý gól, když střídající Jan Šula vyslal výstavní ulicí Michala Samka, který se nemílil. Na konečných 5:1 pečetil svým druhým gólem v utkání Čermák.

CO NAPSAL SOUPEŘ:

V dnešním utkání nás domácí hráči od začátku zatlačili, naše pozorná defenzíva a obrana odolávala do 25. Minuty, kdy se domácí ujali vedení. V následující minutě posunul Máslo hlavičkou míč na sprintujícího Laťase, ten udělal kličku brankaři a nezadržitelně skóroval (možná ještě teď obíhá hřiště v Blížkovicích s rukami nad hlavou….). Ve 43. minutě se domácí ujali vedení 2:1 z pokutového kopu (jasná penalta, nechápu, proč se Teo a Kódlik dohadovali s rozhodčím..). Prozíravý trenér Sam chtěl vývoj utkání otočit, proto posílil naši ofenzívu a místo zraněného Truhlika nasadil Blážu. V 50. minutě fauloval ve velkém vápně Herda, další penaltou domácí zvýšili svoje vedení na 3:1. Poté jsme otevřeli hru a snažili se skórovat. Beznadějně. Byli to domácí, kteří v 73. a 79. minutě přidali další branky. Za zmínku stojí, že v 68. minutě odstoupil Mara Dohnal, protože měl křeče v obou nohách. Zručný masér Sam jej však dal na lavičce do pořádku, takže se Mara v 76. minutě vrátil do hry. Zapojil se do útoku a zle zatápěl domácí obraně.

foto zápasu

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Comments are closed.