3 - 2
Celkový čas

Report

Před prvním ostrým zápasem jara jsem musel řešit dva klíčové posty. Němec Lukáš na postu pravého beka byl po nemoci na prášcích a univerzál Zejda Ondřej se léčil z chřipky. Janyška Tomáš a Zelenka Jaroslav o sobě nedali ani vědět.

Zápas jsme nezačali dobře. Už ve čtvrté minutě jsme dostali gól z penalty po školáckém faulu Křesťana. Ve dvanácté minutě jsem musel přehodit Vybírala Radka (útok) s Peřinkou Daliborem (pravý bek), kterému se vůbec nedařilo. Od té doby se hra vyrovnala a mohli jsme i vyrovnat když šel Vybíral Vladimír sám na kasu. Bohužel, situaci vyřešil nejhůř jak mohl.

O přestávce jsem klukům vysvětlil co po nich vlastně chci, správně vyhecoval a Kahan prvních dvacet minut nevěděl kam skočit. V 54′ Vybíral Vladimír krásnou střelou vyrovnal a v 64′ nás Hochman Radim poslal do vedení. Poté jsme se nesmyslně zatáhli a hosté nás začali přehrávat. V 72. minutě dostal Čech Adam nepříjemný úder do obličeje po kterém byl docela dost otřesen a deset minut jsme hráli v deseti. I přes moje naléhání ať se do hry nevrací, tak Adam učinil a týmu tím pomohl. Mezitím v 83′ soupeř využil svoji momentální převahu a srovnal na 2:2. V 91′ po přímém kopu Vybírala Vladimíra kapitán Janík Jakub rozhodl hlavou – 3:2.

Kluci ukázali že i přes chabou zimní přípravu jsou schopni bojovat až do konce a hrát i pohledný fotbal. Bloudíček Lukáš, Picmous Pavel, Křesťan Dan a Peřinka Dalibor musí přidat na důrazu. Překvapil mne Částek Luboš přehledem a na to, že je věkem ještě žák i hrou tělem. Body jsou pro nás v boji o záchranu velmi důležité, klukům patří dík za předvedenou hru a že procvičují moji srdeční soustavu.

CO NAPSAL SOUPEŘ:

Úvodní utkání jarní části sezóny v Blížkovicích neskončilo pro naše dorostence šťastně. Do utkání jsme vstoupili o něco lépe než soupeř, přesto naše hra nebyla ve srovnání s výkony v přípravných zápasech optimální. Snažili jsme se hrát kombinačně, ale díky řadě nepřesností a nedostatečnému pohybu hráčů bez míče působila naše hra komplikovaně a křečovitě. I tak jsme domácí zpočátku přehrávali. Úvodní branky jsme dosáhli z penalty (proměnil Houser), po faulu na pronikajícího Vodáka v pokutovém území. Ve zbývající části prvního poločasu se hra vyrovnala a díky nedorozumění mezi našimi obránci a brankářem, někdy zbytečně komplikovaným řešením v obranné činnosti jsme nabídli několik příležitostí také domácím. My jsme ohrozili do poločasu branku domácích ještě pěknou střelou Elysseyeva ze střední vzdálenosti a především „tutovku“ měl na noze po naší pěkné kombinaci Fajt. K naší smůle míč směřující do jinak prázdné branky zastavil nastřelený domácí hráč.

Naše nejslabší chvilky v zápase přišly hned po přestávce, v prvních dvaceti minutách druhého poločasu. Z hřiště jsme se naprosto vytratili, jako bychom zůstali ještě v kabině. Svým nedůrazem a pasivitou jsme si koledovali o potrestání. To přišlo brzy, když se po naší zbytečné ztrátě míče ve středu pole dostal k míči domácí záložník – nejlepší hráč na hřišti Hochmann a přesnou střelou z 35 metrů vyrovnal. To domácí povzbudilo, zvýšili svůj důraz a bojovnost, která je zdobila po celý další průběh zápasu a po několika minutách šli po rychlé akci (Hochmann – Vybíral) z pravé strany do vedení. Teprve po druhé obdržené brance jsme se probrali a postupně začali nadšeně bojující domácí opět ohrožovat. Naše snaha vyústila ve vyrovnávací branku Housera, který se nadvakrát prosadil po přihrávce Zoblivého. Po několika minutách jsme mohli jít dokonce opět do vedení, ale Houserovo zakončení skončilo pouze na břevně branky domácích.

Když už se zdálo, že si se soupeřem spravedlivě rozdělíme o body, v nastaveném čase rozhodli domácí o svém vítězství po standardní situaci a šťastném prodloužení míče do naší sítě.

O tři body jsme se však připravili už v prvních dvaceti minutách druhého poločasu. K naší porážce tentokrát stačili tři kvalitní fotbalisté soupeře, kteří postupně strhli ostatní, byť podstatně slabší spoluhráče. Pokud se nám v dalších zápasech nepodaří vyrovnat s důrazem soupeře a všichni hráči (ne, jen někteří) nedají do hry více „srdíčka“, budeme mít s většinou fyzicky vyspělejších soupeřů i nadále problémy.

 

foto zápasu

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply