1 - 1
Celkový čas

Report

V nedělním zápase, na propískovaném pažitu svatostánku v Újezdě u Brna, se proti nám postavil místní SK. Soupeř, jehož zastihlo jaro ve skvělé formě a prozatím měl stoprocentní úspěšnost (díky vítězství nad Vev. Bítýškou 2:1).

Naši borci k utkání nastupovali s tím, že i vzhledem k dalšímu soupeři (Želešice s náskokem okupují první příčku, skóre na domácím hřišti mají 32:5) chtějí urvat alespoň bod do tabulky. Situaci jim však komplikovala nízká účast hráčů.

Připravující se David Hájek poslouchá rady Martina Pikolona.

Prozatimní nejlepší střelec – Filip Svoboda stále pyká za nesmyslné vyloučení v podzimní utkání na půdě Pohořelic. Defenzivní štíty Jan Holík a Martin Bauer jsou zraněny a Josef Částek ml. se po posledním utkání přesunul zpět do mateřských Pavlic.

Úvodních 10 minut proběhlo za výrazné aktivity domácích borců. Zasypali nás spoustou centrů a rohových kopů, ale bez výraznější šance. Poté se hra vyrovnala. Modro-bílí o sobě dali vědět v 17. minutě a rovnou se radovali. Po akci Vladimíra Vybírala a několika odrazech míče v pokutovém území se k míči dostal Martin Pikolon a soupeřovu gólmanu nedal šanci.

Další průběh utkání pak výrazně ovlivnila následující útočná akce Blížkovic, při níž se nešťastně zranil autor úvodní branky. Musel z hrací plochy a díky prázdné lavičce jsme začali hrát v deseti. Toho se snažil soupeř využít, přidal jeden rychlostní stupeň a jal se dobývat naši branku.

Starosta fotbalového oddílu i trenér odmítli za Martina nastoupit s tím, že je příliš brzo a zbývající část zápasu by neudýchali. Rychle tak bylo zorganizované losování v sektoru hostů, ve kterém se tísnilo 9 fanoušků.

To s přehledem vyhrál David Hájek. Jako jediný měl zaplacený FAČR a ještě v loňské sezoně asistoval u dvou zápasů Benfiky. Z výrazu jeho tváře bylo jasně patrné co si o tomto nápadu myslí, ale obětoval se pro tým a šel do kabin hledat alespoň trošku padnoucí kopačky. Po cca 15ti minutách jsme tak byli opět v jedenácti, což se podepsalo na obrazu hry. Zbytek poločasu se dohrával ve středu hřiště.

I v šedesáti se dá rozjet kariéra v 1.B třídě.

Druhý poločas začal stejně jako skončil první. Probíhala spousta soubojů ve středu hřiště, domácím se nedařilo prosadit přes naši fungující obranu. Nakonec našli recept v podobě standardní situace. Nepokrytý domácí útočník na zadní tyči usměrnil do sítě na 1:1.

Nejhubenější náskok vzal za své a domácí dále vyvíjeli aktivitu ohrožující bodový přísun do Blížkovic. Ve chvilkách nejtěžších se však dvakráte blýskl gólman Štěpán Dancinger. Ke konci utkání se připomenula modro-bílá v podobě Vládě Vybírala, ale i domácí brankář svůj tým podržel.

Poslední radost v zápase tak patřila týmovému pokladníkovi. Ve snaze udržet výsledek proběhlo taktické střídání, hřiště opustil David Hájek a ke své první minutě v 1.B třídě nastoupil šedesátiletý starosta fotbalového oddílu Miroslav Fouček. I on tak pomohl udržet aktivní bilanci v Újezdě (2-2-1).

Fotogalerie k zápasu:

 

 

Místo zápasu

Hřiště Újezd u Brna
U Hřiště 912, 664 53 Újezd u Brna, Česká republika

Leave A Reply