4 - 0
Celkový čas

Report

Do Kohoutovického ďolíčku jsme odjížděli s touhou odvézt nějaký bod i přesto, že jsme věděli, že nás čeká velmi mladý a běhavý soupeř. Já klukům věřil, že na omlazený tým domácích vyzrajeme zkušenostmi, bohužel opak byl pravdou.

První poločas se hrál velmi náročný fotbal pro obě mužstva. Ve 14. minutě zbytečně ztratil míč Pepík Částek před pokutovým územním. Místo střely nebo přihrávky do strany na lépe postaveného Honzy Šípa volil situaci jeden na jednoho. Ztracený míč znamenal rychlý kontr v podání Kohoutovic. Centr za obranu směřoval mezi beky a brankáře. Toník situaci špatně vyhodnotil, vyběhl, neodhadl odskok balónu a pro rychlého útočníka domácích již nebyl problém zavěsit do prázdné branky.

Druhá chyba přišla ve 27. minutě. Další nákop za obranu, Tondův špatný odhad na míč a útočník Kohoutek na správném místě znamenal vedení domácích 2:0. Mirek Svoboda lobovaný míč dobíhal, ale již ho nestihl nasměrovat mimo svatyni.

Naše největší šance první půlky přišla ve 41. minutě po rohovém kopu. Hlavičkující Martin Bauer však poslal míč těsně nad břevno, prst by se tam nevešel.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním s výsledkem něco udělat. Pak však přišla 53. minuta a z mého pohledu pohledu přísná penalta. Z druhé strany, od diváků, zněl názor že byla jasná. Hráč Kohoutovic s přehledem proměnil a navýšil skóre na 3:0. Tenhle moment rozhodl o zbytku utkání.

Kluci naprosto odešli v hlavě. Místo toho, aby se soustředili na hru, hledali chyby na všem kolem nich. Rozhodčí mohl utkání ukončit, protože se úplně vytratil pohyb a nasazení a to i od domácích, utkání ztratilo veškerý náboj.

Nějaké náznaky šancí jsme si ještě vypracovali. Jednou to byl Martin Pikolon, který šel sám na gólmana, ale těsně minul. Podruhé Filip Svoboda a jeho razantní střela z penaltové vzdálenosti, která trefila dobře stojícího gólmana. Následovala střela Mirka Svobody do tyče po krásné nahrávce Pepíka Částka mezi obránce. Posledním náznakem byla hlavička Tomáše Prokeše po standardní situaci, která skončila opět mimo tyče.

Více šancí však bylo na kopačkách domácích. V závěru utkání jednu z nich proměnili umístěnou hlavičkou a pečetili tak na 0:4.

Domácí zcela zaslouženě vyhráli. Dokázali každou naší chybu stoprocentně potrestat a mi by gól nedali i kdybychom hráli do teď.

Soupeř napsal:

Momentálně třetí mužstvo tabulky do Kohoutovic přijelo s úmyslem odvézt si alespoň bod. Domácí naopak chtěli potvrdit tři body z Tuřan.

Za svým úmyslem si šli úspěšněji Kohouti, měli více ze hry, poprvé se gólově prosadili ve 14. min. Vránkem, který se svým důrazem prosadil přes padajícího brankáře Blížkovic. Ti byli nebezpeční zejména při rohových kopech, zde se snažili zužitkovat svoji váhovou i výškovou převahu. Kohouti však hráli trpělivě, pozorně vzadu, aktivně dopředu a svoji územní převahu přetavili v druhý gól ve 27, min., když se Vodák prosadil hlavičkou před vybíhajícím brankářem.

S nástupem do druhé půle jsme očekávali nějaký nápor hostů ve snaze o korigování výsledku, ten se ale nedostavil. Naopak třetí, uklidňující branku, zaznamenali opět Kohouti po úspěšné penaltě Procha, trestal tak faul na Vodáka. Pak tempo hry trochu opadlo, brankově se ale ještě prosadil jeden z kvarteta kohoutovických dorostenců, Nevřivý dokázal hlavou usměrnit přetažený centr z levé strany, hostující gólman na něj sice konečky prstů sáhnul, mimo síť jej ale nevytěsnil.

Těsně před závěrem se mohli dočkat čestného úspěchu i hosté, míč se ale pouze otřel o tyč a skončil v zámezí. Zasloužené tři body po zodpovědném výkonu domácích.

Fotogalerie k zápasu

Místo zápasu

Fotbalový stadion Kohoutovice

Leave A Reply