3 - 0
Celkový čas

Report

Ve třetím jarním kole naše A mužstvo zajíždělo na půdu suveréna soutěže, Viktorie Želešice. Utkání hrané pro nás v netradičním čase v sobotu dopoledne dalo vzpomenout na mezi fanoušky oblíbená utkání hraná v brněnských Kohoutovicích. Bohužel, kdo doufal v polévku nebo něco k snědku, měl smůlu. Avšak tamní šenk nabízí druhy točeného piva.

První jarní kola jsou ve znamení zdecimované sestavy, která se musí horko těžko lepit. Mezi zraněnými hráči jsou i nadále Martin Bauer a Martin Pikolon, dlouhodobě mimo hru je Jan Holík. Chyběl i Jakub Velčický (plnící pracovní povinnosti) a vykartovaný Filip Svoboda.

Do zápasu jsme tak vstupovali s poslepovanou sestavou a na lavičku náhradníků usedli Pavel Picmous a já. Utkání se hrálo na skvěle připraveném pažitu za ideálního fotbalového počasí před zraky několika desítek fanoušků. I od nás jich pár přijelo.

Domácí na nás od počátku utkání vlétli a nenechávali nikoho na pochybách, kdože to vládne naší skupině 1.B třídy a míří za kýženým postupem výš.

První branka do naší sítě padla již ve třetí minutě, kdy Štěpán Dancinger podcenil nákop/nepovedený centr na jeho branku. Míč mu propadl mezi rukama nad hlavou a k údivu fanoušků a samotného střelce skončil v síti. Začátek jak z hororového filmu.

Domácí využili rychlého gólu a nadále bušili do naší obrany a my jen s vypětím všech sil odolávali. Štěpán již za tři minuty dal zapomenout na svoji chybu a v rozmezí asi 20 sekund zabránil třem jistým gólům, kdy na něj domácí dotírali střelami uvnitř velkého vápna.

Želešice nás v této fázi utkání jasně přehrávali. Hráči s míčem byli rychlejší než naši hráči bez míče. Především přechod do útoku mají domácí hráči zvládnutý na jedničku. Kombinace na dva, tři doteky. Útok doplňovaný hráči ze zálohy a několikrát se opakující obrázek, kdy se šest domácích řítí na čtyři naše obránce.

Ve 12. minutě inkasujeme druhý gól, kdy Štěpána překonává domácí hráč Němec (hrdina druhého poločasu). Situace výše popsaná se neustále opakuje. Bráníme se s vypětím všech sil a jen neschopnost domácích dostat míč za Štěpánova záda znamená, že jsme teoreticky stále ve hře. Nutno podotknout že neschopnost domácích je značně zapříčiněná skvělými zákroky našeho brankáře.

Z ojedinělé šance se z čista jasna ocitá před domácím brankářem Martin Janyška, jehož zakončení bohužel chybí razance. Domácí zažehnávají možnou pohromu.

Ve 22. minutě domácí udeřili potřetí. Opět po rychlém brejku do rozhozené obrany si do zakončení nabíhá domácí záložník, který střelou kolem našeho brankáře s jistotou navyšuje skóre utkání.

V tuto chvíli jsme zralí na ručník a nejednomu fanouškovi se na mysl krade myšlenka, kolik to dneska skončí. Naštěstí domácí již branku nepřidali. Naopak v šanci se ocitá Tomáš Prokeš, kterému u brankové tyče chybí snad důraz, snad trocha štěstí, aby balon protlačil do branky.

O poločasové přestávce jsme s Pavlem Picmousem oprášili kopací techniku a já navíc okopal teprve potřetí obuté nové kopačky (v sobotu jsem měl už svoje). Po návratu obou mužstev na hřiště mohl začít druhý poločas.

Obraz hry není nijak odlišný od první půle. Domácí jsou neustále na míči, buší do naší obrany a…. Spalují jednu brankovou příležitost za druhou. Především střelec druhého gólu spálí nebo je mu chyceno nejméně 5 vyložených příležitostí k navýšení skóre.

Naše barvy přílišné nebezpečí pro branku domácích nepředstavují. Když už, ukazuje se, že pokud domácí mají nějakou slabinu, je to hra dozadu. Bohužel chyb a nejistoty jejich obránců nedokážeme nijak využít.

V 80. minutě přichází můj čas. Střídám vyčerpaného Tomáše Řeřuchu, který nechal na hřišti duši a zarputile bojoval o každý míč. Bohužel já takový přínos pro tým nepřináším. Za zbývajících 10 minut se ani jedinkrát nedotknu míče. Škoda, mohl jsem potěšit nějakou finesou naše fanoušky, kteří vážili na utkání dlouhou cestu a příliš důvodů k radosti během zápasu neměli.

Výsledek 3:0 je nutno hodnotit jako milosrdné skóre. Mohlo to skončit daleko hůř. To však neznamená, že by naši kluci nějak rezignovali a nesnažili se. Bojovali, co to šlo. Bohužel soupeř byl v sobotu dopoledne nad jejich síly. Individuálně i herně vyspělejší. Škoda jen, že se nepodařilo vstřelit alespoň jednu branku.

Leave A Reply