5 - 1
Celkový čas

Report

Druhé domácí utkání našeho „B“ mužstva s celkem Štítary „B“ slibovalo napínavou podívanou. Šlo nejen o souboj sousedících celků v tabulce, ale především o první jarní derby. Očekávání byla veliká a na slavné hřiště Maracaná si našlo cestu velké množství příznivců – jak domácích, tak i Zlatokopů.

Vzhledem k nečekanému náporu fanoušků proběhlo vybírání vstupného netradičně již během první půle. „Co kdyby je předvedená hra donutila prchnout. Je potřeba to rychle vybrat“, ozývaly se hlasy místní fotbalové garnitury.

Tempo utkání hrané na dlouze střiženém pažitu s málo viditelnými lajnami od začátku jasně diktovala domácí Benfica. Borci se snažili především kombinovat po zemi a vodit soupeře jako slepý koně.

V 11. minutě poprvé rozvlnil síť branky hostů Kuba Pospíchal technickou střelou zpoza velkého vápna. Začal tedy tam, kde minulé kolo skončil. Bohužel oproti minulému utkání nepomohlo občerstvení žlutou limonádou během exekuce rohového kopu a Kuba tak zůstal jen na jednom gólu.

Nicméně se podepsal pod druhý gól, kdy vybojoval u pravé lajny míč, posunul ho Čermákovi a ten krásným centrem našel na hranici malého vápna Kamila Ebrleho, jenž „koníčkem“ překonal podruhé hostujícího brankáře – 2:0.

Diváci tísnící se v ochozech sledovali během první půle nápadité kombinace domácího mužstva. Patičky, přihrávky do volných prostorů, křížné centry do vápna, střely na bránu i mimo ni. Benfica předváděla koncert jako z jiného světa.

Hosté na druhé straně předváděli velice jednoduchý, avšak účelný styl hry. Nakopávali míče dopředu, kde se jich vždy zmocnil rychlonohý útočník. Po jednom takovém úniku situaci zachraňoval na poslední chvíli Moravec, který hostující forvarda vzal vejpůl kolen. Kartu však neviděl. Následný přímý kop poslal Fiala do středu brány.

Přestože ve druhé půli vstřelila Benfica ještě tři branky, nepředváděla již takový koncert jako v půli první. Z nápaditých akcí zmiňme alespoň tu z 56. minuty, kdy Štěpán Dancinger nakopl míč dopředu na Čermáka, který pelášil sám na gólmana. Nabídnuté šance se však zalekl a předvedl jen nedůrazné zakončení. Z dorážky střílel mimo Ebrle.

Svoji pověst Čermák napravil v 70. minutě, kdy křížnou střelou z pravé strany prostřelil nad hlavou ruce gólmana hostí – 3:0. O sedm minut později zvyšoval na 4:0 Komenda lobem přes brankáře. Ten, obtěžkán již třemi góly nenalezl sílu vyskočit, byť balón letěl metr nad jeho hlavou.

Na 5:0 upravil v 84. minutě opět Čermák, který poslal přízemní střelu k pravé tyči. Přihrával Komenda. Střídání se kouči Janyškovi vskutku vydařilo :-)

Kaňkou na skvělém výsledku byla přemotivovanost Šuly, který v zápalu boje v 84. minutě uklouzl ve velkém vápně a upadl na míč. Vleže se dotkl rukou míče a všichni diváci, rozhodčí, i Šula věděli, co to znamená. Penalta!!!

Tu hosté bezpečně proměnili a upravili tak skóre utkání na konečných 5:1.

Benfica si tímto výsledkem zajistila další tři body a upevnila si druhé místo v tabulce. Na první Únanov ztrácí 9 bodů a na třetí Štítary má náskok 8 bodů.

foto zápasu

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Comments are closed.