1 - 1
Celkový čas

Report

Po čtrnáctidenní pauze, vynucené odloženým utkáním v Zastávce, vyrazilo naše „A“ mužstvo do vzdálených Tuřan. Na společnou cestu autobusem se s týmem vydalo několik věrných fans, které v Tuřanech doplnilo trio Jakubů (Pospíchal, Velčický a Hrůza) a Marda Kavan s rodinou.

Utkání, které navštívilo cca 60-70 diváků, bylo po celou dobu doprovázeno duněním silných motorů přistávajících letadel, jež dosedala na nedalekou letištní plochu. Což byl fakt, který v některých případech odváděl od pozornosti naše borce. Zákulisní informace naznačují, že s tím měl největší problémy Tomáš Řeřucha.

Do utkání jsme vstoupili nebojácně a na borcích bylo vidět, že mají po 14 dnech po fotbalu velký hlad. Nicméně hra se v počátcích utkání odehrávala především mezi oběma velkými vápny a všechny náznaky útočných akcí končily na připravených defenzívách nebo střelami z dálky.

Štěpán Dancinger si první zákrok připsal již po 4 minutách hry, kdy po nedůrazu Radka Hochmana zkoušel Štěpánovu pozornost domácí záložník křížnou střelou. Během prvních 15 minut diváci viděli ještě Šípovu střelu halfem, žlutou kartu pro Láďu Vybírala a kartu stejné barvy pro domácího borce po faulu na Svobodu.

Naši borci se vyznačovali bojovností a urputností, kdy se z takto vybojovaných míčů snažili ohrozit domácí branku. Bohužel stříleli buď zpoza velkého vápna do středu branky, nebo když už se do vápna dostali, zakončení postrádalo důraz.

Pozdvižení nastalo ve 34. minutě, kdy po sérii vzájemných faulů hlavní rozhodčí ukázal směrem na naši branku. To přivedlo Radka Hochmana s Tomášem Řeřuchou do varu. Tepová frekvence obou borců v ten okamžik dosahovala 150 úderů za minutu.

Dobrý pocit z prvního poločasu nám zkazili domácí svojí brankovou akcí ze 43. minuty. Nevýraznou střelu z přímého kopu nedokázal Štěpán Dancinger ztlumit ve svém náručí. Vyražený míč mohl navíc ještě uklidit do bezpečí Láďa Vybíral. Bohužel se tak nestalo. Míč se dostal k volnému domácímu hráči, který střelou k tyči poslal domácí do jednobrankového vedení.

Co se dělo o přestávce v naší kabině, nevím, protože mě tam nepustili. Tak jsme dali s Kubou Pospíchalem aspoň párek . Při čekání ve frontě jsme byli svědky přímého kopu Radka Hochmana ze 47. minuty, který bohužel poslal doprostřed branky. Euforie mohla propuknout teprve v 53. minutě, kdy Tomáš Řeřucha centroval do velkého vápna. Bránící hráč míč podskočil a Filip Svoboda bezpečně hlavou vyrovnal na 1:1.

Po vstřelené brance naši borci měli navrch. Přestože jsme v 61. minutě zahrávali teprve náš první rohový kop, zůstali jsme před domácí brankou delší chvilku. Po prvním rohu se balón nebezpečným centrem vrátil do vápna z druhé strany na zadní tyč, kde číhal Tomáš Prokeš. Domácí s obtížemi odvrátili na druhý roh, ten obrana následně odkopla.
V 67. minutě srazil domácí záložník Tomáše Prokeše na zem úderem loktem. Zákrok velmi podobný situaci z konce minulého domácího utkání, za který dostal Kuba Velčický červenou kartu a na dva zápasy stop. Domácí záložník vyvázl bez trestu, přestože Tomášovi tekla z nosu červená. Duchapřítomnost a schopnosti profesionálního záchranáře prokázal na lavičce právě potrestaný Kuba Velčický. Za dvě minuty se již Tomáš vracel na hřiště s tamponem v nosní dírce velikosti velbloudího palce. Esteticky nic moc, ale účel to splnilo.

V 74. minutě centroval zleva Honza Šíp. Ve vápně ale bohužel nenašel nikoho z našich, přesto byla branka domácích v ohrožení. Z penaltové značky odkopával těsně nad vlastní branku domácí obránce.

V druhé půli ve snaze zasadit domácím druhý úder jsme vyklidili střed hřiště. Obrovského prostoru domácí využili ke dvěma brejkům. Naštěstí se jim ani jednou nepodařilo přečíslit naše obránce. Nejvážnější situace byla v 81. minutě, kdy na poslední chvíli zablokoval přihrávku na útočníka na hranici velkého vápna Hlávka.

Po zbytečné ztrátě vystřídavšího Čermáka u našeho rohového praporku přišel rychlý centr na střed hřiště za hranici velkého vápna, odkud pálil domácí borec. Štěpán Dancinger však relativně v klidu vyrazil na rohový kop.

Tečku za utkáním, ve kterém jsme měli mírně navrch, udělal Kuba Janík. Ten se v 89. minutě zmocnil cca 30 metrů od brány míče, napřáhl k bližší tyči, bohužel však domácí brankář skokem vyrazil na rohový kop.

Hlavní rozhodčí utkání ukončil po 2 minutách nastaveného času za stavu 1:1. Nutno podotknout, že výslednou remízu brali oba hlavní trenéři. Současně se nám ve vzájemných utkáních s mužstvem Tuřan podařilo udržet naši neporazitelnost.

A-mužstvo již tuto středu zajíždí k dohrávce odloženého utkání na horkou půdu suverénního celku Zastávky

Comments are closed.