0 - 1
Celkový čas

Report

Již před zápasem bylo evidentní že se jedná o derby. Při letmém pohledu na tribuny byla vidět hlava na hlavě. Tatranu se navíc v letošní sezoně daří, takže se ani hojnému počtu šatovských fanoušků v sektoru hostů nebylo co divit. Dle střízlivých odhadů se návštěvnost šplhala přes dvě stě diváků.

Samotný průběh zápasu byl pevně ohraničen oběma poločasy. První půle byla bezesporu naším nejhorším vystoupením v jarní části sezony. Kombinace neexistovala, dvě přesnější přihrávky po sobě byly sci-fi, žádný z hráčů na sebe nechtěl vzít zodpovědnost. Nebojím se nazvat první půlku čekáním na gól Šatova. A ten také po zásluze přišel. Probíhala 33. minuta, po zbytečném faulu Radka Hochmana u autové čáry zahrával soupeř volný přímí kop. Našim se nepodařilo uklidit balón do bezpečí, k měnu se ve vzduchu dostal šatovský hráč, který hlavičkou přeloboval Štěpána Dancingera v bráně.

Ani gól naše barvy z letargie neprobral, k šanci jsme se však nakonec také dostali. Přízemní centr minul Tomáš Prokeš, stojící sám před gólmanem hostí. K míči se ještě dostal Mirek Svoboda, ale jeho pumelici směřující mezi tyče zblokoval tělem jeden z šatovských obránců.

Do druhé půle nastoupil v modrobílých barvách úplně jiný tým. Hru ovlivnilo hlavně upuštění od taktiky osobní obrany na střelce hostů Czucze (v podobě Martina Bauera), kdy jsme se vrátili k obraně zónové. Hned od počátku jsme byli aktivnější a lepší na balónu, dokázali jsme si vytvořit několik slibných šancí, ale trápila nás přesnost v koncovce. Hosté v této části hry občas zahrozili z rychlých kontrů, ale nedostávali se k samotnému zakončení.

Hráči si za druhou půli, i přes nevstřelenou branku, zaslouží pochvalu. Výkonem v ní zachránili dojem z jinak nepovedeného utkání. Problémem se ale jeví sterilita útoku, kdy jsme již dva zápasy po sobě nebyli schopni vstřelit branku. Příležitost napravit si reputaci dostanou naši hrotový hráči v příštím kole na půdě nováčka z Moutnic, kde je jistě podpoří i početná fanouškovská základna, která se s námi chystá cestovat na zápas autobusem.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply