3 - 0
Celkový čas

Report

Další jarní tuhou bitvu svedla naše božská Benfica na precizně střiženém a čerstvě pohnojeném povrchu naší skvostné a věhlasné Maracaná s týmem Dyjákovic. Naši „el kopálos“ chtěli navázat na výsledkově úspěšné jarní tažení a připsat si v pořadí již čtvrtou výhru. Motivací budiž i fakt, že v Dyjákovicích jsme na podzim prohráli těsně 2:3.

El commandante Martin Janyška se musel vypořádat s absencí rybáře Kamila Svobody a vlivem informačního šumu postrádal i jinak u zábradlí připraveného našeho bojovníka-veterána Karla Samka. V poločasové přestávce bylo vše vysvětleno a tak se jistě Karlík o příštím víkendu zase objeví v bílo-modrém dresu. Na druhou stranu přijel na zápas Pepik z Prahe – Jakub Pospíchal.

Do zápasu vstoupili lépe hostující borci, kteří kolmými pasy za naši ztuhlou obranu dávali jasně najevo, čeho bychom se mohli během zápasu dočkat. Své akce střídavě vedli po pravé i levé straně. Taktéž i středem. Zkrátka byli všude a bylo jich plné hřiště. Naštěstí naráželi na vlastní nemohoucnost rozvlnit síť za Tondou Dvořákem. Náš brankář musel předvést několik důležitých zákroků a znovu jen potvrzoval, že se na jaře setkal s dobrou formou.

Benfica, vědoma si jistoty vzadu, začala nesměle ohrožovat branku hostů. Hrozili jsme především rychlýma nohama Ondry „Čendy“ Čermáka a Radima Hochmana. No, a když už jsme byli dvakrát za půlkou, šoupli jsme tam hostům rovnou dva kusy. Efektivita útoku, par excellence 🙂 Obě branky vstřelil Radim Hochman. A bylo po hostech.

Poločasová přestávka proběhla v klidu. Jen časoměřič nedělního zápasu se na začátku druhého poločasu potýkal s nesvítící informační tabulí. Zkušeně to ale vyřešil – zapnul ji do elektriky.

Nástupem druhého poločasu se ze hřiště vytratila i zajímavá hra. Cca 60-70 diváků bylo svědky hry od vápna k vápnu s řadou nepřesností. Za zmínku snad stojí jen jedna šance hostů, kterou zneškodnil brankář.

Utkání tak dospělo ke svému konci a opětovnému tříbodovému zisku pro naše barvy. Jo, vlastně ještě něco se stalo. Dali jsme třetí gól 🙂 Asi Mirek Svoboda. A střídal taky Honza Šula, který nahradil hráče z pole.

Benfica tak šíří slávu a věhlas do světa (zatím teda jen po Znojemsku) a postupně stoupá v tabulce výš a výš. Věřme, že se našim borců z té výšky nezamotá hlava a hned o víkendu potvrdí výsledkovou formu (záměrně píšu jen výsledkovou, nikoliv bohužel herní) a získá další vítězství. To k nám do City dorazí šutéři z Mramotic. Pokud se trestuhodně nezajímáte o výsledky našich borců a nemáte detailně nastudované výsledky našich z podzimu, prozradím, že jsme tam remízovali 2:2.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply