1 - 5
Celkový čas

Report

Nově založený tým mladších žáků TJ Sokol Blížkovice odehrál tuto sobotu první soutěžní zápas v okresním přeboru. Ten se oproti přípravce hraje systémem 7+1 na 2 x 30 minut na „malém hřišti“ s rozměry minimálně 50×42 m, maximálně 70×60 m.

Premiérové utkání se odehrálo na domácím hřišti před zraky cca 100 fanoušků proti týmu Dobšic. Dalšími soupeři nám budou týmy Pavlic, Jevišovic/Mikulovic a Starého Petřína/Vranova.

Před utkáním jsme si s hráči řekli, že na letošní sezónu nemáme nijak velké plány na vítězství, že se jedná hlavně o sbírání zkušeností. I proto zápas probíhal v poklidné náladě.

Už od prvních minut měli bylo na klucích vidět že chtějí hrát. První akci založil Ondřej Kučera po pravé straně. Nahrál na střed Vítku Poláškovi, který posunul míč na volného Adama Kolmana. Adam střílel do prázdné brány a všichni jsme se mohli radovat z úvodního gólu v zápasu. Další pokusy o útok nám mařili hosté z Dobšic za pomoci svých urostlých stoperů, kteří si míč dokázali pokrýt tělem.

Po chvilkové radosti z vedení nad zkušeným soupeřem jsme se jen mohli dívat, jak nám do poločasu vstřelil tři branky. Celá hra byla moc hektická a rychlá Proto jsme byli rádi, když rozhodčí odpískal poločas.

Druhá půle byla o maření gólových situací jak na straně domácích, tak i na straně hostů. My jsme se pokoušeli vstřelit góly samostatnými úniky, ale buď nás zastavili stopeři, brankář a několikrát kovová konstrukce branky.

Dobšice se pokoušely navýšit skóre, co se dalo, ale spoustu šancí jim zmařil náš gólman Vláďa Dvořák. Soupeřovým snahám jsme úspěšně vzdorovali až do 53. minuty, kdy zkompletoval  hattrick Mikulka Petr. Na rozloučenou se nám těsně před koncem připomněl i jeho jmenovec Tomáš. Tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři šanci.

Hra našeho týmu byla plná bojovnosti a o hlavu či dvě vyššímu soupeři jsme nedali nic zdarma. To byl jasný příslib do budoucna jak pro trenéry, tak početnou skupinu fanoušků v ochozech.

TJ Sokol Blížkovice „MŽ“

TJ Sokol Dobšice „MŽ“

5

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply