1 - 2
Celkový čas

Report

V netradičním čase v sobotu ráno jsme odjížděli do Jundrova. Tam nás na půdě nováčka soutěže čekalo první utkání sezony 2017/18, naší již sedmé v 1.B třídě. Cestu nám zkomplikovali zemědělci s kombajny na objížďce před Pohořelicemi a neznalost Brna. Přesto jsme se k utkání nakonec dostavili skoro půl hodiny před výkopem.

To bylo tak akorát na krátké rozcvičení a ochutnání místního kelímkové Starobrna, kterým klasická sestava blížkovských fans zapila poslední zbytky pulčánku výborné slivovice, jež jim ukrátila cestu.

Trenér Ludvík hráčům před zápasem kladl na srdce důležitost vstupu do sezony, ať už z hlediska vývoje soutěže i pro jejich psychickou pohodu.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a vypracovali jsme si i dvě loženky. První v 8. minutě neproměnil Filip Svoboda. Výborným náběhem se dostal za obránce, vyběhnutému gólmanu udělal kličku, a přes prázdnou branku jen rozvlnil její boční síť z venku. Netrvalo dlouho a Martin Pikolon svým tradičním buldočím tahem po hranici soupeřovi šestnáctky stanul tváří v tvář brankáři. Mezi tři tyče se však netrefil. Kolem 20. minuty nás začal soupeř přehrávat. Sami jsme mu to umožnili, když nám přestala fungovat přechodová fáze, kazili jsme jednoduché přihrávky a byli jsme absolutně bez pohybu. Naštěstí nás podržela obrana, která fungovala na jedničku a soupeře pouštěla jen k ojedinělým střelám ze střední vzdálenosti.

Druhý poločas jsme se chtěli těmto zbytečným chybám vyvarovat a zlepšit pohyb ve středu hřiště, ale opak byl pravdou. Defenzivní část, jenž fungovala v závěru prvního poločasu, vypadla z rytmu, čehož soupeř bleskově využil. Ve 48. mitutě, po jedné náhodné teči, která vyřadila Lukáše Kavana v naší svatyni ze hry, nebyl pro střídajícího hráče Jundrova problém usměrnit míč k levé tyčce branky. Situaci se snažil skluzem na brankové čáře zachránit Radek Vybíral, ale pozdě – 0:1.

Poté se Jundrov dostal ještě dvakrát do zakončení.  Poprvé trefili domácí tyčku Lukášovi branky. Další šanci měl hrající trenér domácích. Lukáš dobře vyběhl, čímž omezil soupeřovi možnosti na pokus o jeho přelobování. Se štěstím se pomalu padající míč odrazil od našeho břevna.

Po těchto dvou šancích Jundrova jako kdyby naše kluky nakopl kůň. Převzali iniciativu a najednou jich bylo plné hřiště. Domácí začali polehávat po hřišti a takticky faulovat bez nějakých zákeřností. Prostě se snažil nabourat naší herní převahu. Po jednom takovém nevinném faulu z 68. minuty padla naše vyrovnávací branka. Standardní situaci rozehrával Pepa Částek, našel přesně Martina Pikolona, který se vyšrouboval do vzduchu a hlavou nedal gólmanovi šanci.

I po vyrovnání se naši hráči nezatáhli, ale dál se hnali za vítězstvím. Běžela 82. minuta, když se opět o slovo přihlásil Martin Pikolon. Zkušeně si počkal na propadnutý míč a krásným lobem nás poslal do vedení na 2:1.

Závěr utkání jsme zvládli a tak jsme z Brna odvezli všechny body. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží celý tým, ale musím vyzdvihnout jméno Michala Samka, který až na jednu zkaženou přihrávku, kdy založil protiútok soupeře, odehrál super zápas.

Fotogalerie k zápasu

Místo zápasu

Hřiště Jundrov
Na Kopaninách, 637 00 Brno-Jundrov, Česko

Leave A Reply