2 - 2
Celkový čas

Report

Po vysoké výhře nad Interem Havraníky na nás v dalším kole čekal těžký zápas na pažitu Bayernu Křepice. Před zápasem na nás čekala dvě nemilá překvapení. Prvním byl stav hřiště, které v jedincích se slabším žaludkem vyvolávalo mořskou nemoc. Druhým pak pro fanoušky zásadnějším zádrhelem byl místní bufet a jeho teplé lahvové pivo.

Sestava naší Benfiky byla v plné síle a rozestvení zastupujícího trenéra Marka Ludvíka bylo zcela ofenzivní se třemi hrotovými hráči. Úvod zápasu jsme měli ve své režii a sebevědomě jsme kombinovali po celém hřišti. Největším nebezpečím pro Křepice byly střely Pepíka Dancigera, který jediný pochopil, že bez střelby se nedá skórovat.

Po 10 minutách utkání, kdy jsme si na střídačce říkali, že s takovýma nekopama nemůžeme prohrát, přišla první velká šance domácích, kterou trestuhodně neproměnili.

Poté domácí zahrávali trestný kop z cca 25 metrů, Tondovi Dvořákovi vypadl balón z náruče. Ten chtěl Lukáš Samek uklidit na roh, bohužel se do něj opřel s takovou vervou, že míč netrefil nohou ale rukou – penalta. Na značku pokutového kopu si míč postavil uřvaný kapitán domácích a nabízenou příležitost bez problémů využil.

Povzbuzení domácí hráči za začali ujímat otěží zápasu. Naštěstí je ve 21. minutě zchladil Ondřej Čermák. Po přímém kopu Jakuba Pospíchala z dvaceti metrů gólman Bayernu míč pouze vyrazil před sebe a pohotový Ondřej z dorážky neminul.

Ve 40. minutě potvrdil naši opět získanou dominanci Milan Moravec. Po jeho krásné spolupráci s Josefem Dancingerem jsme šli do vedení 2:1. Poslední šance první půle přišla po vhazování u naší šestnáctky. Jakub Janík minul míč (nikdo na střídačce nevěřil že to hrudí jde) a osamoceného borce domácích tím vybídl ke skórování. Ten byl očividně překvapený víc než mi a jeho střela skončila vysoko nad brankou.

Těžko říct co o přestávce probíhalo v obou kabinách, ale v druhém poločase byla k vidění pouze kupaná, z níž vybočily jen několik okamžiků. Nejprve domácí zahrozili z rohu, kdy hráč Bayernu na zadní tyčce netrefil prázdnou branku. Z tohoto momentu jsme se nepoučili a o chvíli později jsme dostali gól na 2:2.

O tři body jsme však přijít nechtěli, dokonce jsme ještě stačili uklidit balón za záda domácího gólmana, bohužel se však několik sekund poté, co už se naši hráči radovali, zvedla ruka domácího pomezního a signalizovala ofsajd.

Do konce utkání stačili domácí ještě dvakrát zahrozit střelou z šestnáctky, skóre se však již neměnilo.

 

Leave A Reply