5 - 1
Celkový čas

Report

Po vítězství nad silnými Tuřany se na půdu Zbraslavi odjíždělo s mírným optimizmem. Na soupisce chyběl Mirek Svoboda (stop za červenou kartu) a Martin Bauer (pracovní povinnosti).

Cesta autobusem se nesla ve veselém duchu. Fanoušci pokračovali v oslavách šedesátých narozenin šéfa Sokola Mirka Foučka z minulého týdne a pro hráče byl příjemným zpestřením jiný směr cesty než na Brno.

Po příjezdu na místo určení nás zarazila velikost hrací plochy vybudované před osmi roky. I když jsme věděli, že je zbraslavské hřiště větší, až naživo jeho rozměry naplno vynikly. Díky výše umístěným lavičkám pro fanoušky byl přehled o dění na hřišti srovnatelný s oblíbenou destinací v Kohoutovicích, ale „vesnické“ pojetí celého komplexu působilo přívětivěji.

Prvních 20 minut hry se odehrálo v pomalejším tempu. Domácí měli jemně navrch, ale krom střely ze 7. minuty se hrálo bez šancí. První tutovka tak přišla ve 21. minutě. Zbraslavský hráč se protlačil do vápna, přihrávkou našel volného spoluhráče, ale ten, nikým neatakován, ze vzdálenosti jednoho metru přestřelil.

Na reparát si nešťastný střelec musel počkat jen dvě minuty. Po autovém vhazování u rohového praporku prošel přes oba naše beky a z prostoru malého vápna nedal Tondovi Dvořákovi  šanci – 0:1. O další dvě minuty později hrozili domácí znovu. Nepovedená standardní situace poslala Zbraslav do přečíslení 3 na 2, střela skončila těsně nad naší svatyní. Hned po rozehrání unikl Filip Svoboda dvojici obránců, naservíroval volnému Šípovi, který se nemýlil – 1:1.

Domácí na obdržený gól reagovali tím, že ještě zvýšili otáčky. Za půl minuty byli před naším vápnem a po faulu si stavěli míč ke standardní situaci. Tu sehráli přímo ukázkově. Exekutor poslal míč po pravé straně naší zdi, kde na něj číhal nikým nebráněný Martin Sítař, který s přehledem uklidil za Toníkova záda.

Zbytek poločasu byl plně v režii domácích. Naši nebyli schopni podržet míč a Zbraslav se dostávala k jednomu zakončení za druhým. Naštěstí neměli seřízená mířidla.

Modro-bílí se připomenuli jen ve 32 minutě. Pepík Částek se dostal k míči na polovině hřiště, probil se na dostřel, ale míč poslal deset centimetrů nad branku domácích.

Ve 42. minutě zkompletoval útočník domácích Martin Sítař hattrick. Výrazně mu k tomu dopomohl špatným výběhem z branky Tonda.

Pokud jsme si dělali nějaké naděje na změnu průběhu zápasu v druhé půlce, museli jsme si je po třech minutách hry nechat zajít. Rychlí průnik po pravé straně skončil slabší střelou mířící těsně mimo zařízení. Honza Holík, který byl míči nejblíže, na svých zádech cítil dotírajícího hráče a tak se snažil míč uklidit do bezpečí. Balónu však udělil špatný směr a ten skončil v naší síti – 1:4.

Naposledy domácí navýšili skóre v šedesáté minutě. Po další chybě se řítili dva domácí hráči na osamoceného Tondu a nedali mu šanci.

Mezi dalšími nepřesně zakončenými šancemi Zbraslavi se ještě jednou ukázaly i modro-bílé barvy. To když si na velkém vápně Filip Svoboda přehodil patičkou obránce a dostal se sám proti gólmanovi, který byl u míče dřív.

90. minuta a závěrečný hvizd sudího se pro náš tým ukázal jako vysvobození z jednoho z nejnepovedenějších vystoupení za dlouhou dobu.

Zbraslavským gratulujeme ke skvělému výkonu a přejeme hodně štěstí v boji o první místo tabulky.

Soupeř napsal:

Radek Chmelíček mohl pro zápas proti Blížkovicím počítat s Martinem Sítařem a už plně uzdraveným Adamem Kožíškem. Naopak na straně zraněných přibyli Jan Vít a Miloš Buďa.

Ve velkém horku se hrála první dvacetiminutovka ve vlažnějším tempu. První velká šance byla z těch nejtutovějších. Kuba Mareček prošel do vápna, našel před prázdnou brankou Martina Sítaře, který z několika metrů přestřelil prázdnou branku. Hosté spoléhali na rychlé brejky a své rychlonohé útočníky. Po jednom z takových úniků naštěstí Mirek Buchta zablokoval přihrávku směřující na volného hráče Blížkovic. Martin Sítař napravil svůj první nezdar uvolněním u lajny a pěkným gólem, po kterém jsme šli do vedení 1:0. Hosté udeřili bleskově. Útočník Blížkovic utekl naší stoperské dvojici, předložil míč volnému záložníkovi, který podél našeho gólmana zakončil přesně 1:1. Zbraslav stihla do poločasu zvýšit na rozdíl dvou branek. Adam Kožíšek našel Martina Sítaře, který střelou k tyčce zvýšil 2:1 a po průniku Marka Víta zaznamenal po 42 . minutách hattrick 3:1.

Zbraslav se uklidila gólem hned po třech minutách druhé půle. Po akci z pravé strany a rychlé výměně míče mezi Martinem Hvězdou a Markem Vítem, utekl náš třígólový střelec a obránce Blížkovic zachraňoval vlastním gólem 4:1. Definitivní podobu utkání pak udělala dvojice Martin Sítař a Adam Kožíšek. Hostům neklapl ofsajd systém, Martin Sítař předložil Adamu Kožíškovi, který poslal míč do prázdné svatyně 5:1.

Místo zápasu

Hřiště Zbraslav
Březina 457, 664 84 Zbraslav, Česko

Leave A Reply