1 - 4
Celkový čas

Report

Těžké utkání čekalo Benfiku v honbě za vylepšením umístění v tabulce 3. třídy. Na skvěle připravený pažit nastoupil soupeř v podobě prvního týmu tabulky z Hrádku. Ten si mohl v případě klopýtnutí rezervy Přímětic dvě kola před koncem zajistit postup do okresní soutěže. O jeho kvalitě hodně vypovídají i poslední dva zápasy. Před dvěma týdny si odvážely osmigólový příděl Micmanice, v minulém vystoupení Hrádek nasázel domácím Mramoticím pro změnu devítku. Hodně byl vidět Jaroslav Švábek, autor sedmi branek.

A hosté začali pěkně zostra. Již v první minutě zahrozili po rohového kopu střelou k břevnu. Štěpán v brance však byl pozorný.

Ve třetí minutě se poprvé ukázali i domácí. Martin Hlávka poslal z půlky přesný centr na Ondru Čermáka ve vápně. Ten zakončil pomalou střelou, kterou stihl brankář doběhnout. To byla na dlouhou dobu naše největší šance.

Zato Hrádek se s jejich vytvářením nemazal a jen špatně seřízená mířidla jeho útočníků nás nechávala ve hře. V sedmé z malého vápna, ve dvanácté po propadnutí Martina Janyšky na postu obránce a ve dvacáté opět z malého vápna se Hrádek nedokázal trefit do branky. Poprvé se tak přesně do balónu opřel až Fortelný ve 24. minutě. Dostal se k míči na šestnáctce a z první jej poslal na Štěpána. Ten míč konečky prstů přizvedl, ale bylo to málo. Míč se odrazem od břevna dostal za brankovou čáru.

Hned o čtyři minuty později šli dva hosté sami na gólmana. Štěpán Dancinger odhadl výběh a na hranici vápna jim míč sebral. Do další super šance se Hrádek dostal ve 42. minutě. Honza Šíp ztratil na půlce, Hlávkovi udělal útočník kličku a šel sám na gólmana. Nakonec místo zakončení nepochopitelně volil nahrávku zpět na nabíhající spoluhráče, které si již naše obrana pohlídala.

Začátkem druhé půle byl Martin Hlávka nucen zatáhnout na půlce za záchrannou brzdu, za což byl po zásluze odměněn žlutou. Po rozehrávce do vápna krásně prodloužil hlavičkou hráč Hrádku stojící zády k brance. Míč skončil po kontaktu s břevnem v zámezí.

V 51. Hrádek zvyšoval na 0:2. Po centru z půlky prohrál Renda Polášek sprinterský souboj s o generaci mladším protihráčem, který nedal střelou z vápna Štěpánovi šanci.

Po sedmi minutách se dostáváme zpět do hry o body. K míči se po přímém kopu od autové čáry dostal Jan Dancinger, který se nemýlil – 1:2.

O dalších deset minut později můžeme dokonce z pokutového kopu vyrovnat. Po faulu na unikajícího Šípa nechal hlavní sudí výhodu,  ale když padl i Ondra Čermák v pokutovém území je jasno. Penaltu šel zahrávat Šíp. Gólman si mu brzy lehnul, ale Honza už byl u míče a nestačil změnit směr projektilu. Razantní střela se pomazlila s horní tyčkou a odrazila se zpět hluboko do pole. Tam se k míči propracovali hosté. Z rychlého protiútoku do nepřipravených řad modro-bílých, ke zděšení fanoušků, zvýšili na 1:3. Radovat se mohl opět Fortelný, který tak zkompletoval hattrick.

Definitivní účet vystavil Hrádek v 79. minutě, střelcem byl tentokrát Švábek (26. branka v sezoně). Naši se ještě dostali do příležitosti šest minut před koncem. Střela Milana Moravce, po prodloužení Honzy Dancingera, skončila v náručí gólmana.

PS: Po dopolední remíze nedělního utkání Přímětice „B“ – Šatov „B“ tak můžeme Hrádku gratulovat k postupu do okresního přeboru.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply