3 - 3
Celkový čas

Report

K předposlednímu utkání letošní sezony jsme do Šatova odjížděli v situaci, kdy nám celkem o nic nešlo. Na dálku se dalo zabojovat o případný posun na 8. místo před Jevišovice a snížit ztrátu na Hevlín na místě sedmém.

Zato domácí měli o motivaci postaráno. Vzhledem k odstoupení Chvalovic ze soutěže se jednalo o jejich poslední letošní utkání. Navíc byli stále ve hře o případné druhé místo, když měli stejný počet bodů jako Křenovice a bod náskoku na čtvrté Tuřany. Oba soupeři ale disponovali zápasem k dobru.

O první vzruch v utkání se ve 4. minutě postaral Filip Svoboda. Martin Pikolon ho poslal krásnou přihrávkou samotného na gólmana domácích. Filip nedokázal zachovat chladnou hlavu a poslal balón přímo do náruče brankáře. Bohužel to v jeho podání byla jen předzvěst toho, jak se pro něj bude vyvíjet značná část utkání.

V desáté minutě vytáhl hlavní sudí první a zároveň poslední kartu zápasu. Měla žlutou barvu a patřila jednomu z beků domácích, který si po odkopu od naší svatyně zahrál na půlce házenou.

Ve čtrnácté minutě se mohla poprvé radovat část tribun. Byla to však ta, která fandila domácím borcům. Pepík Částek odhlavičkoval z malého na levý bok velkého vápna. Tam se míče zmocnil hráč domácích a krásnou střelou nedal Štěpánovi šanci.

Po vstřelené brance nás domácí na chvilku dostali pod tlak, čehož dokázali využít. Střela
z na chlup stejného místa odkud padla první branka se odrazila od břevna ke značce pokutového kopu.
Domácí byli důraznější, dostali se k míči dříve a v 17. minutě se mohli radovat podruhé.

Fanoušci Blížkovic se na chvíli lekli, aby se neopakoval vývoj jako v některých předešlých utkáních, kdy nebylo po poločase o co hrát. Hráči v modro-bílé kombinaci však jsou rezolutně proti.

Hned po rozehrávce se dostávají na půlku soupeře a po faulu před vápnem posílají míč z přímého kopu metr od tyče domácích. O minutu později vybízí ke skórování Martin Pikolon. Posílá další z milimetrových nahrávek na Filipa Svobodu. Ten se však zasekl na velkém vápně a opět posílá do náruče gólmana.

Ve 22‘ zkouší střelbu z deseti metrů před pokutovým územím Tomáš Prokeš, zeď však neprostřelí. O tři minuty později se opakuje situace s nahrávajícím Martinem Pikolonem a v zakončení impotentním Filipem Svobodou.

Ve 33. minutě opět zahrozili hosté. Po nepřesné přihrávce jinak spolehlivého Jana Holíka musí Štěpán Dancinger zatáhnout za záchrannou brzdu. Nařízený pokutový kop však domácí neproměnili a naše šance žijí.

Ve 38. minutě už jsme opět před svatyní domácích. Radek Hochman rozehrává přímý kop na Martina Pikolona v malém vápně. Hlavička směřuje těsně vedle. Na půlce soupeře ještě zůstáváme. Další střela prošla až těsně před branku Šatova, tam se odráží od zad Filipa Svobody. Se štěstím snižujeme na 1:2.

Na začátku druhé půle se hra přelévá z jedné strany na druhou, až se v 51‘ objeví za zády našich beků kanonýr domácích Czucz. Ten tyto situace zvládá s přehledem – 1:3.

Dvoubrankový náskok jako by domácí ukolébal a naši začínají mít více ze hry. V 61. minutě chybuje brankář Šatova, Filip Svoboda střílí opět mimo branku. 69‘ Tomáš Prokeš nachází na hranici velkého vápna Martina Pikolona, jeho střelu blokuje bek domácích.

Na časomíře již svítí 72. minuta a naděje modro-bílých začínají povážlivě uhasínat. Nakonec je musí vzkřísit ten, který je v dosavadním průběhu zápasu spíš pohřbíval, Filip Svoboda. Stojíc dva metry od branky v téměř nulovém úhlu plácnul do mičudy, která rozvlnila brankovou síť. Neradují se spoluhráči, fanoušci v klidu usrkávají z plastového kelímku. Nikdo z nich nečekal, že by se Filip trefil. Všichni svorně měli za to, že trefil boční síť z venku. Po 4-5 sekundách, když jim to dochází, se začíná v sektoru obsazeném hosty jásat. Snižujeme na 2:3 a jsme opět ve hře o body.

Jen co jsme doslavili, dochází k prvnímu střídání na naší lavičce. Neodbytným sluncem a přebytečnými kilogramy zmoženého Tomáše Řeřuchu nahrazuje svěží Jakub Janík.

V 78. minutě bere odpovědnost na svoje bedra Pepík Částek. Jedna klička, druhá a už je v šestnáctce. Šatovský bek si pomáhá nedovoleně a ruce hlavního sudího ukazují jedinou možnou variantu – pokutový kop. Zatímco na tribunách se řeší, koho na něj poslat, bere si Tomáš Prokeš míč a staví jej na značku. 150 lidí na tribunách ztichne, aby za dvě předlouhé vteřiny větší část z nich propukla v jásot. Brankář neodhadne směr a skáče vlevo. Tomášova střela jde středem branky, ale končí o kousek výš, než kam ji tlačí pohledy blížkovští fans.

Po neproměněné penaltě se začíná hrát kdo z koho. Útok střída protiútok. Všichni ví, že ještě jedna branka padne, otázkou zůstává do které branky.

Největší šance mají Vláďa Vybíral na straně hostů a kanonýr Czucz v barvách domácích. Vláďa v 80. přestřelil, Czuczovu střelu z velkého vápna skvěle vytěsnil Štěpán Dancinger na roh.

Rozhodnout tak musí v minutě poslední Pepík Částek. Srovnáváme na 3:3.

Domácím to při pohledu na ostatní výsledky kola nemusí být příliš líto. Křenovice podle předpokladů porazily Újezd u Brna. Druhou příčku by tak šatovským nemohlo zajistit ani vítězství.

 

Místo zápasu

Fotbalový stadion Šatov
Šatov 455, 671 22 Šatov, Česká republika

Leave A Reply