2 - 1
Celkový čas

Report

Do sobotního zápasu Blížkovic s Jevišovicemi nastoupili modro-bílí s oranžovými, utkání dohrával černý se žlutými.

Přátelské utkání – tak před zápasem spousta fanoušků komentovala souboj s Jevišovicemi. Oběma týmům kolo před koncem relativně o nic nešlo. Hosté drželi sedmé místo, 6 bodů za Šatovem a s jednobodovým náskokem na rezervu Moravského Krumlova. O další dva body vzadu byly Pohořelice, poslední tým, který ještě mohl zhoršit jejich postavení v tabulce.

Domácí Blížkovice se mohly v případě zaváhání Tuřan (+ 3 body) či Kohoutovic (+1 bod) posunout z pátého místa. Varianta sestupu na šestou příčku byla spíš jen teoretická (Šatov ztrácel 5 bodů).

Do prvního náznaku šance se v šesté minutě dostávají domácí. Tomáš Prokeš posílá dlouhý pas na Radka Vybírala, ten potáhl k brance hostů, kde servíruje Martinu Pikolonovi. Jeho střela míjí branku.

Ve dvanácté minutě jsou blízko skórování hosté. U míče letícího podél brankové čáry je nakonec rychleji náš bek, který posílá do zámezí.

Ve 14. minutě hrozí ze středu vápna Prokeš, střela nepostrádá razanci, ale míří přímo do náruče gólmana. Po rychlém protiútoku úspěšně zasahuje Tonda Dvořák proti střele z malého vápna.

Ve dvacáté se rychlou kombinací dostáváme před svatyni hostů. Radek Vybíral se opírá do míče, ten je tečován a končí v zámezí. Následující rohový kop zahrajeme nepovedeně, ale nakonec se míč dostává k Radku Hochmanovi. Ten metr před vápnem napřahuje, ale míč opět končí v náruči gólmana.

Obrovský závar se pak odehrává na druhé straně hřiště. Po špatně vyraženém rohovém kopu pobíhá Tonda v malém vápně sem tam a mezi změtí modro-bílích a oranžových dresů nahání balón. Situaci uklidňuje až hvizd sudího po faulu hostů.

Ve 27. minutě se Tonda vytáhne zákrokem proti unikajícímu útočníkovi Jevišovic. Tomu se beze strachu vrhne pod nohy a míč mu sebere. Na druhé straně střílí Jan Šíp po krásném centru Hochmana, brankář nadvakrát likviduje.

34. minutu poznamenává nešťastná rozehrávka Martina Bauera po faulu před naší brankou. Balón se odráží od poblíž stojícího hráče na kopačky Jevišovic. Tonda se štěstím zachraňuje situaci. Vzápětí už se k nám ale štěstí obrací zády. Přichází centr z levého rohu před branku. Honza Holík se snaží odehrát před volným hráčem soupeře, ale balón končí v šibenici naší branky – 0:1

Inkasovaná branka nás netěší, ale hrajeme dál. Autové vhazování na půlce, prodloužení na Radka Vybírala, ten posílá před branku na Martina Pikolona, jeho střela těsně míjí pravou tyčku.

Vyrovnání nakonec přináší 42. minuta. Šíp sráží na malém vápně vysoký míč, ten projde přes deset hráčů až k Pepíku Částkovi na druhé straně a jeho pohotová střela končí v síti. Za stavu 1:1 odcházejí hráči do kabin.

První zajímavá situace druhé půle se odehrála v 53. minutě, když se na hrací ploše objevil elektromobil značky Audi. Nejednalo se o žádnou reklamní přestávku, ale karambol mladé dvoučlenné posádky, jež nezvládla řízení mezi lavičkami. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění. Duchapřítomný pomezní p. Richter se převtělil do role odtahovky, babička obětí do role soudce a vykonavatele trestu, takže utkání mohlo po půlminutě pokračovat.

O tři minuty později se dostáváme do vedení a jak se později ukazuje, stanovujeme konečné skóre zápasu. Po rozehrávce na půlce se k míči dostává Pepík Částek. Střílí, brankář vyráží na kopačky Radka Vybírala, který bleskově využívá volného prostoru v brance.

V dalším průběhu zápasu je hra vyrovnaná. Do slušné šance se dostává ještě Vláďa Vybíral a Martin Pikolon. Několikrát zahrozí i Jevišovice, ale střely míjí branku. Za zmínku stojí hlavně pokus z 89. minuty. Na střelu od autové čáry Toník nedosáhl, ale naštěstí líže tyč zvenčí.

68. minuta znamená konec fotbalu. Po pěti žlutých z první půle a jedné z 50. minuty rozjíždí hlavní sudí galapředstavení. 68., 69. a 71. minuta jsou zahřívací kolo za stavu 5:4. Následuje 76. (po poradě s pomezním druhá pro Martina Holíka z Jevišovic – červená), dvakrát 77. a 79. Hosté jdou do trháku 5:8.

Ale sudí je očividně nestranný a stále při chuti. 81., 83. a snižujeme na 7:8. I přes mohutné povzbuzování fanoušků obou táborů již sedm minut nepadla žlutá a tak jde sudí na ruku domácím – prodlužuje. Hledištěm jen zašumí údiv, když slyší +8 minut. To se však zdá hlavnímu málo a nakonec ještě dvě přidává. A domácí využívají nabízené situace. O rozhodující obrat se stará duo Pepík Částek, Ondra Čermák. Slavně vítězíme 9:8.

Výkon sudího Krchňáka byl v tomto zápase dechberoucí a tak se zaslouženě stává terčem vtípků domácích i hostů, v ochozech i na facebooku. Za všechny si dovolím odcitovat jeden: „Než sudí dopíše zápis, budou už fanoušci i hráči znovu střízliví.“

Rozloučit se pak musím obligátním KARBANU ZDAR!

Fotbal Jevišovice

8 1

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply