6 - 2
Celkový čas

Report

Sobotní zápas Blížkovic s třetím celkem tabulky rozhodně neměl být procházkou růžovým sadem, ale to co se odehrálo na krásném stadionu v Mikulově, by ani Alfréd Hitchcock nevymyslel.

Poslední letošní výjezd autobusem na hřiště soupeře přes důležitost souboje v honbě za celkovým druhým místem a krásné počasí mnoho fanoušků nenalákal. Možnou příčinou byl i minulý zájezd do Rajhradic, který si díky výsledku (0:6) fanoušci příliš neužili.

První komplikací na cestě za důležitými body byla nekompletní soupiska. Martin Bauer měl pracovní povinnosti, Ondra Čermák a Filip Svoboda se účastnili atletických závodů v Třebíči a na stadion se dostali až těsně před koncem poločasu.

Do zápasu jsme tak nastupovali s jedním útočníkem (Martin Pikolon) a pětičlennou zálohou. Před prvním výkopem se pak fanoušci naposledy pousmáli, když místní hlasatel přivítal hosty z Tělocvičné jednoty Sokola Blížkovice. Chvíli nato jim úsměv z tváří zmizel. Odehrávala se šestá minuta utkání, když domácí prošli naší obranou jako nůž máslem a jejich střelec Šťastný zahájil svoje galapředstavení. Do cca 35té minuty nám domácí nedělili ještě tři kusy.

Trenér Ludvík se snažil kanonádu domácích zastavit přesuny v sestavě (v jednu chvíli hrál útočníka i Radek Hochman) a střídáním, když na hrací plochu nastoupil Radek Vybíral. Ten po samostatné akci, kdy utekl domácí obraně, korigoval na 1:4. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Do toho druhého už byli nachystáni i atleti Čermák se Svobodou, za to hodně našim fanouškům se zpět do hlediště příliš nechtělo a tak sledovali boj Šafářové ve finále Roland Garros.

Po pátém gólu budoucího hráče kola Šťastného přestal jeho koncert bavit i domácího trenéra a tak ho vystřídal. Naše barvy se ukázaly ještě jednou, když centr Honzy Šípa proskákal přes pokutové území až k Radku Hochmanovi, který nekompromisně zakončil.

Hlavní sudí pak raději ukončil zápas již v 89. minutě, hned poté co jsme inkasovali šestý gól.

CO NAPSAL SOUPEŘ:

Šťastného one man show začala už v 6´, kdy chytrým lobem překonal hostujícího gólmana a otevřel skóre utkání. Za další 4´ po samostatném nájezdu Mira chladnokrevně zasunul míč k tyči a skóre se měnilo na 2:0. 32´ a po krásné akci z pravé strany Mira jen nastavuje nohu a do brázdné brány zvyšuje na 3:0. V 36´ si Mira krásně naběhl do kapsy mezi obránce, kde dostává luxusní přihrávku od Pepi Žárského a lehce zvyšuje na 4:0. Soupeř v 40´ po naši chybě a ztrátě míče v útočném pásmu rychle dává míč za naši rozhozenou obranu a po samostatném úniku hostujícího útočníka upravuje poločasový stav utkání na 4:1.
Po pěti minutách druhého poločasu rozjíždíme z našeho obranného pásma nejkrásnější akci utkání, kdy po rychlé kombinaci několika přihrávek na jeden dotek vyšachujeme celou jedenáctku soupeře a chytře hrající Halčišák na podnose připravuje pátou góĺovou trefu pro Mirka Šťastného! Soupeř se ještě zmohl na branku v 80´. Nakonec ale po pěkné akci a samostatném úniku poslední zářez do soupeře dává v 88´ další mladá puška Mikulova Marek Látal! Mužstvo dnes od samého začátku odvádělo kvalitní práci a to hlavně v předfinální a finální části hry.

FC Pálava Mikulov

TJ Sokol Blížkovice „A“

Comments are closed.