2 - 1
Celkový čas

Report

Do Pohořelic jsme odjížděli s vidinou, že už by jsme je mohli konečně poprvé za čtyřleté působení v 1.B třídě porazit (sedmý vzájemný zápas).

Začátek utkání tomu napovídal. Do 20. minuty hřiště patřilo nám, byli jsme lepší v kombinaci i v pohybu.

Za zmínku stojí, že ve 12. minutě jsme se prosadili i gólově. Po Radkem Hochmanem zahrané standardní situaci prodloužil na předním rohu malého vápna Jan Holík na zadní tyč, kam výborně naběhl přibližně z penalty Tomáš Prokeš a hlavou rozvlnil síť. K údivu všech přítomných, včetně domácích fanoušků, nebyl gól uznán, pomezní rozhodčí totiž zvedl praporek nad hlavu. Od té doby se hra vyrovnala a odehrávala se od šestnáctky k šestnáctce s minimem šancí na obou stranách.

Podobně začal i druhý poločas. Soupeř nakonec dokázal v 65. a 70. minutě potrestat dvě hrubé chyby našeho týmu.

První vytvořil Tomáš Prokeš, když místo kolmice volil přihrávku do středu hřiště a záložník Pohořelic tuto přihrávku přečetl. V té chvíli se na našeho gólmana řítilo přečíslení 5 na 3, které s dávkou štěstí domácí využili. Pohořelický útočník se krásnou patou uvolnil za naši obranu a brankáři nedal šanci.

Chvíli nato bylo ještě hůř. Jediný hráč soupeře na sebe u postranní čáry strhl pozornost pěti našich. Po nedůrazu a vypuštění běžeckého souboje Pepíkem Částkem soupeř procpal balón na střed hřiště – domácí se opět řítili sami na gólmana. Ten ještě mohl situaci zachránit, ale špatně přečetl hru a nevyběhl proti příliš předkopnutému balónu – 0:2.

Poté domácí vyklidili hřiště a začali jen bránit.  Náš závěrečný nápor přesto vedl jen ke snížení skóre. V 81. minutě střídající Martin Janyška dorážel míč odražený od tyče, kterou trefil hlavou Milan Popelka. Zbylých deset minut Pohořelice zvládli takticky, odehrály se jen přibližně tři minuty. Zbytkem se domácí za přispění paní rozhodčí prozdržovali.

Místo zápasu

Hřiště Pohořelice
Sportovní 385, 691 23 Pohořelice, Česká republika

Leave A Reply