3 - 0
Celkový čas

Report

K dnešnímu utkání nastupoval tým nejen bez opor Martina Pikolona, Jakuba Velčického a kapitána Jana Holíka, ale i bez trenéra Marka Ludvíka. Po domluvě fotbalového výboru byla vedením týmu proti Kounicím pověřena dvojice Miroslav Fouček, Jiří Hochman.

Původní záměr byl neměnit vítěznou sestavu z utkání v Pohořelicích, pouze nahradit chybějícího Jana Holíka. Předzápasová rozcvička však ukázala, že obránce Michal Samek má potíže s kolenem. Rozhodli jsme se ho šetřit pro další utkání a do základní sestavy tak byl nominován Tomáš Řeřucha. Utkání nás utvrdilo v tom, že Tomáš je dobrý fotbalista. V obraně si pohlídal všechny pokusy Kounic a v druhém poločase několikrát zakládal pohledné akce, které ohrožovali gólmana hostů. Kdyby měl poctivý přístup v tréninkové přípravě, tak je výkonnostně úplně někde jinde.

Od začátku utkání jsme byli aktivnější a měli jsme míč více na svých kopačkách. Hosté se snažili rychlými nákopy překvapit naši obranu, ta však hrála spolehlivě. V 17. minutě jsme šli do vedení po střele alternujícího kapitána Tomáše Prokeše. Ten se do míče opřel z pravé strany velkého vápna a umístěním k levé tyčce nedal gólmanu Kounic šanci. Po krásné kombinační akci v 37. minutě zvyšoval na dva nula znovunalezený útočník Radek Hochman.

O přestávce jsme předali „směnu“ vrátivšímu se trenéru Ludvíkovi, byli pochváleni za uspokojiví stav utkání a posláni na párek a pivo.

Spokojený kouč neměl důvod zasahovat do děje utkání. Obraz hry tak kopíroval první poločas – aktivita byla na našich kopačkách. Hosté dlouho odolávali našemu tlaku, několikrát je zachránil brankář. Přesto jsme se ještě jednou prosadili. V 83. minutě se po odraženém balónu tváří v tvář prázdné brance ocitl Filip Svoboda a z malého vápna zvýšil na konečných 3:0.

V minulé době byla utkání s Kounicemi dost vyhrocená, avšak nedělní utkání proběhlo ve sportovním duchu a po utkání si všichni aktéři utkání (hráči i funkcionáři) podali ruce bez jakýchkoli emocí.

 

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply