8 - 4
Celkový čas

Report

Druhou půlku podzimní části soutěže mladších žáků jsme zahájili na hřišti TJ Sokol Dobšice. K utkání jsme odjížděli s tím, že můžeme jen překvapit. Atmosféru v týmu vylepšila i sázka mezi hráči a trenérem Jirkou Moravcem. V případě vítězství měli kluci slíbeno zapůjčení Jirkovi motokáry, v případě porážky pak dvoukilometrový výběh či padesát dřepů.

Už od prvních minut zápasu bylo zřejmé, že splnit sázku nebude jednoduchý úkol. První šance soupeřů likvidoval v bráně Vláďa Dvořák a vzadu vcelku dobře (s ohledem na předchozí zápasy) pracovala obrana. Nebylo to však nic platné, soupeři tlačili a v 10. minutě, po pěkných střelách hostů, jsme prohrávali 0:3.

Zanedlouho jsme se mohli radovat i my, když se uvolnil Vítek Polášek po levé straně. Ve vápně nahrával na Mikuláše Holíka, ten posouval na Adama Kolmana, který vsítil naši první branku. O minutu později už to bylo jen o gól. Po spolupráci s Vítkem Poláškem se opět nemýlil Adam Kolman. Trenéři na střídačce i hráči na hřišti začínali věřit, že jsme schopni s Dobšicemi držet krok.

Ty nás však rychle vyvedly z omylu, když nám do konce poločasu nasázeli ještě dva kusy. Z naší strany stihl zahrozit kapitán Martin Bartoš střelou z vápna.

Naší nejsilnější stránkou proti o hlavu větším soupeřům byla rychlost, což jsme před začátkem druhého poločasu klukům důrazně připomínali. Hned se nám to vyplatilo, když Adam Kolman utekl stoperům a střelou trefil gólmana domácích. Gólman však míč nezpracoval a ten se po odrazu dostal do jeho svatyně.

Definitivně o osudu utkání rozhodli dva hráči Dobšic, kteří nám neustále utíkali po lajnách. Vzápětí po našem gólu se dvakrát trefily a za stavu 7:3 už bylo i našim hráčům jasné, že se domů proběhnou. V 54. minutě se po rohu poprvé v sezóně trefil Adam Skovajsa, hosté na konci ještě zvýšili na konečných 4:8.

TJ Sokol Dobšice „MŽ“

8

TJ Sokol Blížkovice „MŽ“

Leave A Reply