2 - 3
Celkový čas

Report

Tak jako naše „A“ mužstvo den předtím sehrálo utkání se z vyšší soutěže sestoupivšími Tasovicemi, čekala stejně náročná práce i naši věhlasnou Benfiku. Ta se v neděli střetla s Jaroslavicemi, které loni hrály okresní přebor.

Pohled na domácí lavičku byl oproti minulému týdnu mnohem veselejší (kdo četl, ví). El Commandante Martin Janyška byl opět na svém místě a hráčů na lavičce bylo tolik, že Martin Hlávka, který se tam ani nevešel, strávil první poločas mezi diváky. (Během prvního poločasu si zajel na kole domů pro věci a po přestávce už běhal po pažitu).

Tým hostí, byť neúspěšný v loňském ročníku okresního přeboru, byl přeci jen výkonnostně o trochu lepší celek než naše Benfika a od začátku utkání předváděl o něco vyspělejší výkon. Zato my jsme si kolikrát nedokázali pořádně přihrát, zaháněli/naháněli/vyháněli/předháněli jsme se dlouhými nakopávanými míči do území nikoho. Zkrátka nedalo se na to v první půlhodině vůbec koukat.

Z letargie diváky vytáhl až brankostroj v rozmezí 31. až 34. minuty, kdy obě mužstva otevřela stavidla svých útoků. Nejprve jsme prohrávali, pak jsme srovnali, abychom hned následně zase prohrávali. Především pak první gól hostů byl prý výstavní – křížná suchá, krátká a bylo to od břevna v bráně. Za naše barvy minutu na to z rohového kopu vyrovnával Vašek Dvořák.

Druhá půle byla o něco pohlednější, díky střídajícím hráčům, kteří do hry vnesli čerstvý vítr, ale i tak si hosté své vedení nenechali vzít. Naopak – v 64. minutě své vedení ještě navýšili na 3:1. Za nás pak už jen korigoval stav utkání na konečných 2:3 Kuba Velčický.

A teď pozor: Tento týden jede Benfika v neděli na žhavou půdu Inter Winter Havraníků. Konečně se tak naše slavná Benfika střetne s mužstvem, jež se jí aspoň ve slavném jménu a věhlasu může byť jen trochu rovnat. V tomto utkání navážeme na dávné tuhé bitvy, které oba tito giganti fotbalu podstupovali v letech minulých.

A teď dvakrát pozor: Vzhledem k souběžně hranému domácímu utkání A mužstva se naše vedení snaží předejít podobně ostudné situaci, jaká nastala v Mramoticích. Rozhodlo se oživit a resuscitovat dva spící klenoty. Takže jestli si to situace bude žádat a jestli El Commandante Martin Janyška dá, možná se El Correspondiente přímo zapojí i do samotné hry. Na rovinu musím říci, že by to pro mne byla neskutečná čest – nastoupit v posvátných barvách Benfiky a na tak legendami opředeném místě. Ruku na srdce, kdo z vás může říci, milí čtenáři, že někdy hrál proti Interu?

P.S: Pak ale počítejte s reportem, kde se sláva mých výkonů bude hvězd dotýkat.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply