2 - 4
Celkový čas

Report

Hned od úvodních minut zápasu s Tatranem Kohoutovice se hrál fotbal ve vysokém tempu na obou stranách. Je ale nepochopitelné, že se ve hře našeho týmu opět objevil několikaminutový herní výpadek. Tentokrát nás zastihl mezi 21. a 35. minutou. Soupeř se ujal vedení právě v 21. minutě, kdy ne zrovna těžkou střelu neudržel Šťepán Dancinger a kohoutovický útočník Vojta Cupák měl jednoduchou pozici k otevření skóre. Ve 24 minutě se Kohoutovičtí dostali do dvoubrankového vedení gólem Marka Cvingráfa. Ve 35. minutě, po špatném zahrání ofsajdsystému, kde se vzadu zapoměl Radek Hochman, se řítili tři samotní hráči na Štepána v brance. Situaci vyřešilsi Tomáš Rumler. Udělal našemu gólmanovi kličku a míč tak uklízel do zcela prázdné branky na 3:0. V téhle chvíli všem stuhl úsměv na tváři, byli jsme takzvaně na ručník. V 33. minutě mohlo byt ještě hůř, míč letící do naší sítě na brankové čáře zastavil Tomáš Řeřucha. Tím naštěstí výpadek skončil a hráči začali hrát to, co měli hrát od začátku. Ve 42. minutě po rozehrání standardní situace Martinem Hlávkou krásně přizvedl míč Honza Holík. Na balón který zapadl k tyči byl kohoutovický gólman krátký – 1:3.

Po nestandardně tichém monologu ze strany trenéra si během přestávky řekli své i hráči mezi sebou a při nástupu do druhé půle jsme tak mohli vidět z kabin vycházet hráče, kteří jsou si vědomi svých kvalit a i přes nepříznivý poločas věděli, že chtějí a mohou urvat body pro sebe.

Začátek druhé půle se z naší strany nesl v duchu nátlakového fotbalu, což donucovalo soupeře uchylovat se k nedovoleným zákrokům. Hned jeden z prvních v 52. minutě využil Radek Hochman, který trefil šibenici na vzdálenější tyči – 2:3. Zanedlouho zahrozil Láďa Vybíral, jeho střelu však vytáhl kohoutovický gólman na tyč. Další standardní situace a střela Martina Hlávky končí těsně nad břevnem. S přibývajícím časem jsme víc a víc otevírali obranu, čehož se snažil využít soupeř hrozící z rychlých brejků. Když se kohoutovickým podařilo v 72. minutě jeden takový proměnit, začalo být opravdu zle. Při gólu jsme nedokázali přerušit hru na půlce i za cenu faulu a Cupák se trefil podruhé v zápase. Po téhle brance následoval další trest v podobě červené karty pro Martina Hlávku. I v desíti jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale tlak už nebyl tak intenzivní a zkušený kohoutovický tým si už výsledek pohlídal.

Nejlepší hráč utkání z naší strany jednoznačně Tomáš Řeřucha, který dokázal jednak kvalitně podporovat útok i dvakrát zabránit 100% šanci soupeře.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply