V sobotu 6. 6. 2015 jsme se zúčastnili finálového turnaje mladších přípravek. Turnaje se účastnily 4 nejlepší týmy ze skupiny A a 4 týmy ze skupiny B, jež byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Roztřídění mužstev do skupin bylo dáno losem trenérů. V základní skupině se hrálo formou každý s každým a podle pozice v tabulce se dále hrálo o umístění. Délka utkání byla vymezena na jednou 12 minut.

První skupinu si vylosovaly týmy IE Znojmo ‚‚žlutí‘‘, Prosiměřice, Hrušovany a 1. SC Znojmo. Do druhé skupiny patřili IE Znojmo ‚‚červení‘‘, Polánka, Dobšice a naši kluci z Blížkovic.

První nás čekal soupeř z Dobšic. Oba týmy nastoupily do zápasu aktivně a už od začátku se tvořily gólové šance na obou stranách. Ondra Kučera otevřel skóre jako první. Po faulu Matěje Řiháčka se kopal pokutový kop, z nějž soupeř srovnal na 1:1. My jsme však byli plní elánu a chtěli jsme za každou cenu vyhrát. Po dvou gólech se pak trefil Pavel Kolman a další branku dával Michal Burian. Konečný stav utkání tak byl 4:1.

Druhý zápas jsme odehráli s týmem IE Znojmo ‚‚červení‘‘. Zápas se po většinou odehrával v naší režii. Někdy soupeř zahrozil, ale naše obrana fungovala bezproblémově a v bráně se Vláďa Dvořák také nemýlil. Střelci utkání: po gólu Pavel Kolman a Ondřej Kučera, dva góly vstřelil Šimon Janyška. Soupeř už jen snižoval na 4:1.

Poslední zápas, pro nás nejtěžší, byl proti klukům z Polánky, rivalům ze základních kol. Krásné slunné počasí si vybíralo svoji daň a na klucích byla znát únava. Zápas se odehrával v mírnějším tempu než předchozí a nejvíc rozhodovala bojovnost a touha vyhrát. První branku vstřelil Adam Kolman, hosté však rychle odpověděli na 1:1. Na pravé straně skvěle pracoval Ondra Kučera, který zvyšoval na 2:1. Soupeř se nechtěl vzdát a po naší chybě v obraně bylo srovnáno. Zápas tak skončil 2:2.

Základní skupinu jsme vyhráli a čekal nás boj o první a druhé místo s týmem 1. SC Znojmo, kteří vyhráli svoji skupinu. Naši kluci už byli velmi unaveni a zápas se od počátku vyvíjel ve prospěch soupeře. Ten lépe kombinoval a tvořily si gólové šance. Brankář Vláďa Dvořák předvedl výborné zákroky a tým hodně podržel, ale soupeř tlačil čím dál tím víc a během zápasu nám vstřelili tři góly. I my jsme si vytvořili nějaké šance, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Čestný úspěch jsme však díky Adamu Kolmanovi zaznamenali – 1:3.

Klukům patří zasloužené druhé místo.

Finálový turnaj jsme odehráli v sestavě: Vláďa Dvořák, Šimon Janyška, Matěj Řiháček, Adam Kolman, Pavel Kolman, Michal Burian, Matyáš Krejčí, Ondřej Kučera a na lavičce povzbuzoval zraněný V. Polášek.

Leave A Reply