Tradice velí se na startu 1. B třídy JmkFS zeptat trenéra týmu s čím do podzimní části jdeme, jaké jsou posily a jestli je letos konečně ten rok, kdy soupeře převálcujeme a obsadíme první místo v tabulce. Pojďme na to.

Začít musíme obligátně, shrnutím sezony 2015/16. Jak jsi byl spokojen …

Když ji mám hodnotit s odstupem času, tak ji beru jako úspěšnou. Jistotu záchrany jsme měli čtyři kola před koncem soutěže. Pokud se záchrana zdá některým jako nízký cíl, můžu jen odvětit, že vzhledem k podmínkám, kdy hrajeme jen s vlastními odchovanci je soutěž 1.B třídy pro městys pomyslným stropem. Většina soupeřů na této úrovni má týmy poskládané z širokého okolí a úspěch je podpořen nemalými finančními částkami které do těch týmů proudí.

Jak vidíš letošní sezonu, vstupujete do ní opět s tím, že chcete v podzimní části nahrát dostatek bodů pro záchranu, nebo se chcete umístit výš?

Náš cíl je tradiční, co nejdříve se zachránit. Když se bude hrát v horní polovině tabulky a předvedeme kvalitní fotbal, který se bude líbit fanouškům, tak jedině dobře. Do soutěže přišlo pět nových týmu o jejichž kvalitách toho zatím moc nevíme, takže chytřejší budeme tak po odehraném pátém až šestém kole.

Zmínil jsi pětici nových týmů v soutěži. Jevišovice i Hevlín jsou bližšími soupeři než brněnské celky, máš predstavu co od nich můžeme čekat? Minimálně s Jevišovicemi pravidelne hráváme v přípravě, o jejich silnych i slabších stránkách by jsi měl vědět.

Od Jevišovic nevím co čekat. Vyměnily celý trenérský tým, když post hlavního trenéra obsadili zkušeným Milošem Dvořákem. Těžko soudit jaký zvolí styl hry. Hevlín je mladý, ambiciózní tým, který se bude hnát za postupem. Jejich síla je především v ofenzivě, což od začátku soutěže prokazují.

Jak jsi byl spokojený s letní přípravou?

Jedním slovem katastrofa co se týče tréninkový morálky. Přípravné utkání se silnými soupeři dopadla nad očekávání, stejně tak nebyl špatný herní projev. Hodně se mi v přípravě líbil Pepík Částek, hrál opravdu nadprůměrně. Naopak se trošku hledal Honza Šíp.

Jaké proběhly přes letní pauzu změny v kádru?

Po postupu Starého Petřína do okresního přeboru se do mateřského oddílu vrátil Milan Popelka. Tímto bych mu chtěl poděkovat za působení v blížkovském dresu a popřát ať se mu daří v osobním i sportovním životě. Na danou situaci jsme museli reagovat, vytáhnutím Radka Vybírala z naší rezervy (jevil se velice dobře už v závěru minulé sezóny). Dále se k fotbalu vrátil útočník Jakub Velčický, ale u něj to bude otázka kolik toho odehraje skrze pracovní povinnosti, očekáváme že bude k dispozici pro většinu domácích zápasů. Jinak zůstal kádr pohromadě.

V úvodních domácích zápasech hrál za Benfiku Martin Hlávka a nechal se slyšet, že je to pro něj priorita, za áčko prý bude nastupovat jen v případě potřeby.

Martin se snaží skloubit povinosti vzorného otce s fotbalem. Věřím že s námi odehraje celou sezonu a opět bude pilířem týmu.

Mezeru po Milanu Popelkovi tedy zacelili Radek Vybíral a Jakub Velčický, ale bude dál kam sahat v případě zranění či trestů?

Sahat je vždycky kam od toho mame rezervní tým. Michal a Lukáš Samkovi, Martin Janyška ml. – to jsou první volby, které už s áčkem i něco odehráli, víme co od nich můžeme čekat.

Samozřejmě, ale i Benfika se místy potýká s malým počtem hráčů, viz. zápas v Micmanicích. Chybí dorost i žáci, počet aktivních fotbalistů se bude postupně snižovat. Nehrozí ve střednědobém horizontu konec Benfiky?

Zatím máme dostatek hráčů na obě soutěže. Konec Benfiky je težká otázka. Víme, že nám v práci s mládeží uteklo šest let a bude to znát, ale dva týmy se budem snažit držet dokud to alespoň trošku půjde.

Z kraje sezony nás čekají hned 3 domácí zápasy v řadě. Je to výhoda nebo nevýhoda?

První dva domácí zápasy jsme zvládli, takže by se mohlo zdát že se jedná o výhodu, která by mohla nakopnout tým pro zbytek soutěže. Z mého pohledu je větším problémem pauza, způsobená odloženým zápasem v Rajhradicích a následující tři duely během jediného týdne.

Koho vidíš v 1. B třídě na postup a koho na sestup?

Postup vidím v rukou jednoho z dvojice znojemských týmů Hevlín, Šatov. Tipovat někoho na sestup si netrouvám.

Díky za rozhovor a hodně štěstí při zápasech.

 

Leave A Reply