V úvodním díle „Na slovíčko“ jsme se těsně před startem jarní části rozpovídali s trenérem „A“ týmu Markem Ludvíkem.

Ludvík_Marek

První otázka směřuje zpět k podzimu. Ten jste zakončili na skvělém druhém místě, což bylo asi i pro tebe překvapení. Jak s odstupem podzimní část hodnotíš?

Podzim se nám povedl nad očekávání dobře, dařilo se celému týmu. Řekl bych, že nás žádný soupeř jednoznačně nepřehrál ani v zápasech kde jsme body nezískali. Tvrdím jednu věc, a to je že mančaft hraje tak jak hrají útočníci. Ale pozor ti útočníci musí mít potřebný servis od ostatních.

Jarní část začala fyzickou přípravou. Jak jsi byl spokojený s objemy tréninků které jste absolvovali a s účastí hráčů?

Kdo se tréninků zúčastnil tak tréninkovou jednotku zvládl. Neřekl bych, že někdo něco vypustil. Účast by mohla být samozřejmě vždycky lepší, ale v zimě jsou všelijaké chřipky, kluci v práci směnují, někteří se musí připravovat na maturitu. V celkovém rámci jsem byl s účastí spokojen.

Koho musím vyzvednout a kdo mě mile překvapil byli Samek Michal, Moravec Milan, Janyška Martin a ze začátku Polášek René, ti se pustili do přípravy s vervou. Naopak mě mrzí přístup Ládi Vybírala, protože si myslím, že za pár let by měl být právě on tím kdo by měl tým táhnout.

Hlavním problémem jarní přípravy je pak dlouhodobě chybějící prostor pro práci s balonem v Blížkovicích (víceúčelové hřiště), protože skoro v každé vedlejší vesnici je.

Jarní tréninky byly společné pro „A“ i Benfiku. Jak hodnotíš společnou přípravu? Vyskytly se situace kdy společná příprava nebyla přínosem?

Toto bych neviděl jako problém, spíš pozitivum. Jak jsem zmiňoval výše, v průběhu kondičních tréninků se vyskytly nějaké nemoci a další omluvenky. Díky společnému tréninku obou týmů jsme se vždy sešli v dostatečném počtu.

Pokud to někomu nevyhovovalo, tak snad Lukáši Samkovi, protože vím že chodil běhat inviduálně, což moc nechápu. Samozřejmě vím, že přes týden je na škole, ale myslím, že se běhá lépe ve skupině než samostatně. U něj mě to mrzí dvojnásob, protože to je zrovna hráč který by mohl být v základu „A“ mužstva. Dalším kdo se nezapojil je Milan Komenda, který se ukazuje velmi dobře v „B“ mužstvu.

Pojďme ke složení kádru pro jaro. Proslýchá se že dojde ke změně gólmanskě jedničky …

Ano, v bráně nebude nastupovat Kavan Lukáš. Toho fotbal přestal bavit. Za sebe mu děkuji co pro blížkovský fotbal odvedl, byla pro mě radost s ním spolupracovat. Doufám, že třeba pomůže Štěpánovi, aby měl ten přechod jednodušší.

Chápu správně že bude s áčkem i béčkem k zápasům jezdit jen jeden gólman?

Momentálně máme tři gólmany a těmi jsou Dancinger Šťepán, Dvořák Antonín a v dorostu Coufal David. Když by přišlo, nedej bože, nějaké zranění mám příslib od Lukáše Kavana a od Filipa Hájka, že budou nápomocni.

Nějaké další změny v kádru? V přípravných zápasech se objevoval v záloze jeden neznámý hráč.

Aktivní kariéru přerušili oba Svobodovi kluci. Filip pracuje v zahraničí a Mirek má rodinné povinnosti.

Co se posil týče, byl v jednání Trnka Michal z Blatnice, který se jevil velmi dobře, ale jeho příchod ztroskotal na neuvolnění mateřským klubem. Více prostoru tak dostanou hráči z „B“ týmu a dorostu. Záleží na každém z nich jak se k nabídnuté šanci postaví.

Přípravné zápasy jsou zatím spíš katastrofa …

Odehraná utkání jsou výsledkově hrozné. Jedná se ale o přípravu a já jsem do ní úmyslně vybíral běhavé a důrazné soupeře a příprava zatím plní mé očekávání.

Během přátelských zápasů chci vidět všechny hráče, někteří pak nastupují na neobvyklých postech, zkouší se různé herní varianty. Třeba poslední přípravné utkání co nás čeká bude též hektické. Počítal jsem s kluky z dorostu a už by měla nastoupit v základu jedenácka chystaná pro mistoráky. Někteří hráči ale hlásí nějaké zdravotní šrámy, takže je využiji spíše sporadicky, aby byli všichni 100% fit na první mistrovské utkání.

Jakou sestavu tedy můžem očekávat pokud má být výrazně podobná té soutěžní?

Vítěznou :). Bohužel nikdy se stoprocentně neví kdo na přípravný zápas přijde. Naplánované to můžu mít, ale během chvilky se dva hráči omluví a celá sestava se musí překopat. Samozřejmě ale svoji optimální představu mám.

Zeptám se tedy jinak. Kým se chystáš nahradit bratry Svobodovi?

V kádru jsou hráči Palát, Janyška, Šíp, Částek, Samek Michal kteří se budou o uvolněný post v záloze prát.V útoku pak Bauer, Čermák, Pikolon, Velčický.

Martin Bauer bude posunut z obrany do útoku. Měl z toho radost když jsi mu to oznámil?

No, on o tom ještě neví. Ale v předešlých týmech už v útoku nastupoval, takže to pro něj není nic nového. I za Blížkovice už v útoku zaskakoval. V Šatově nastoupil do druhého poločasu a v utkání dal vyrovnávací branku. Takže si myslím, že s tím nebude mít problém.

Po podzimním 2. místě Benfiky ve 4. třídě jsi zmínil že se budete s trenérem béčka snažit tým protlačit do vyší soutěže. Co proto děláte?

Po dobrém podzimu je hrozba sestoupení „A“ týmu minimální (ke stoprocentní jistotě stačí 9 bodů). Proto když bude Benfika chtít, aby jim někteří hráči z kádru „A“ týmu v určitých zápasech pomohly, budeme se jím snažit vyjít vstříc. Ale každopádně by bylo super kdyby si to uhráli sami, protože by těm klukům chutnal postup víc.

Druhým bodem který by jim měl pomoci pak je náročná příprava kterou jsme zvolili.

Vize je však jedna věc, druhá pak že musí chtít samotní hráči. A to zatím ukázalo jen pár jedinců z Béčka.

Na závěr se musím obligátně zeptat co čekáš od jarní části?

Když skončíme do pátého místa tak budu spokojený. Po podzimu je spousta fanoušků i hráčů namlsaná, ale je třeba si uvědomit že rozdíly v tabulce jsou krom vedoucí Zastávky minimální a na mnou zmiňované 5. místo máme jen tříbodový náskok.

Poté co tým prošel změnami v kádr pro nás bude důležité aby se stabilizoval a sehrál před příští sezonou.

Díky za rozhovor a hodně úspěchů jak v jarní části tak osobním životě.

V době hokejové slávy

Leave A Reply