Dohledat nějaké bližší informace o našem sobotním soupeři je při neexistenci jakékoli webové prezentace nadlidský úkol. Spokojit se tak musíme s informacemi, které se dají vyčíst ze stránek tenisového oddílu (jež se z logiky věci fotbalu příliš nevěnují) a výsledků z posledních let.

Klub FK Jundrov sídlí v městské části Brno-Jundrov. V sezoně 2016/17 ovládl tabulku městského přeboru Brno-město a postoupil do 1.B třídy JmkFS.

Historie:

V roce 1925 byl zaregistrován fotbalový klub SK Jundrov, za čtyři roky přibyl oddíl cyklistiky. Hned po válce byl založen oddíl tenisu a následně i oddíl volejbalu. Dostupné dokumenty a paměti žijících současníků zachycují především období po 2. světové válce, zejména od roku 1948, kdy SK získala náhradou za pozemky „za vodou“ do pronájmu pozemky na Veslařské ul. č. 124, kde sídlí dodnes.

Poskytnutím pozemků sportovnímu klubu Jundrov v roce 1948 začala intenzivní příprava a následně i výstavba sportovního areálu SK na Veslařské ulici. Dobrovolnou převážně brigádnickou prací členů SK s finanční pomocí Státního úřadu pro tělesnou výchovu a sport (v rámci tzv. „akce T“ – tělovýchova) byly postupně vybudovány dva tenisové kurty, fotbalové hřiště, dva volejbalové kurty a nová klubovna se šatnami pro sportovce, působící v areálu – fotbalisty a tenisty, později i volejbalisty. Základní výstavba sportovišť byla dokončena v roce 1956.

Současnost: 

V současnosti se sportovní klub Jundrov skládá ze tří oddílů. Krom fotbalového je to i tenisový a cyklistický.

K dnešnímu dni disponuje FK Jundrov čtyřmi týmy. Dva týmy mužů (Benfika v městské soutěži – ekvivalent 3. třídy), mladší žáci i mladší přípravka nastupují v městském přeboru.

 

Leave A Reply