K prvnímu přípravnému zápasu vyrazil „B“ tým do vzdálené Příbrami na Moravě, obci s 560 obyvateli ležící západně od Zastávky u Brna. Místní TJ Sokol je účastníkem 4. třídy mužů okresu Brno-venkov, kde mu patří předposlední příčka po jedné výhře a dvou remízách z 12ti zápasů podzimní části.

Prvních deset minut naznačilo, že by se na zápas dalo dívat. Poté ale začalo být zjevné, že většina týmu letos viděla balon jen v televizi. Z autového vhazování se po prodloužení dostal míč až na zadní tyč k Martinu Janyškovi, který uklidil plackou míč do šibenice. Hosté po chvíli odpověděli, když při nízkém centru na naší bránu tečoval míč Milan Moravec do Tondy Dvořáka, od kterého se míč odrazil do brány. I my jsme dokázali rychle zareagovat, když si po nakopnutí od naší brány zpracoval na půlce míč Honza Dancinger a přesným pasem za obranu našel nabíhajícího Michala Samka, který uklidil míč do brány soupeře. Další gól dal Lukáš Samek, který si narazil před vápnem míč s Honzou Dancingerem, ten mu ho vrátil a Lukáš krásnou střelou zvýšil na 3:1. To ale Lukášovi nestačilo, a když Honza Dancinger dostal kolmici do vápna a zasekl balon pod sebe, byl pozorný a balon prorval příbramskou obranou … 4:1.

V druhé půli jsme přidali další tří góly. Milan Komenda nakopl od naší brány balon na půlku, kde se ho zmocnil Honza Dancinger a už to mazal na kysnu kde se ocitl face to face příbramskému gólmanu. Ten věděl že je zle a tak vyběhl. Honza ale posunul balon mezi gólmanem a dobíhajícím stoperem na volného Jakuba Pospíchala, který míč uklidil do prázdné brány. Poté jsme ještě inkasovali gól hlavou z rohu. I na ten jsme odpověděli a to střelou Kamila Eberleho z patnácti metrů gólmanovi mezi nohy. Kanonádu našich barev poté zakončil Renda Polášek střelou z podobné vzdálenosti, která skončila taktéž v síti.

Branky Blížkovice „B“:

2x Samek Lukáš, Janyška Martin, Samek Michal, Pospíchal Jakub, Eberle Kamil, Poláček René

Sestava Blížkovice „B“:

Dvořák Antonín – Komenda Milan, Polášek René, Moravec Milan, Samek Michal – Janyška Martin, Eberle Kamil, Samek Lukáš, Svoboda Kamil – Dancinger Jan, Pospíchal Jakub

V utkání se střídalo hokejově, zasáhl do něj i David Hájek a Honza Šula

Branky Příbrami:

2x Jan Vaverka, David Hvězda

Co o zápase napsal soupeř: 

První jarní zápas jsme sehráli s absolutně neznámým soupeře a to Blížkovicema, které hrají IV. třídu okresu Znojmo. Měli jsme celkem dobrý vstup do zápasu, kdy jsme soupeře tlačili, bohužel jsme žádnou branku nedali a hosté hned první šanci proměnili. V zápětí se nám však podařilo vyrovnat Hansem, který vystřelil s úhlu a hosté si míč srazili do branky. V prvním poločase se už nám gól vstřelit nepodařilo a naopak hosté se trefili ještě třikrát a tak skončil poločas 1:4.

V druhém poločase se hrál celkem vyrovnaný zápas a podařilo se nám vstřelit dvě branky. První dal David Hvězda pěknou hlavičkou z rohu a druhou branku přidal Hans střelou z vápna. Opět jsme však také inkasovali další tři branky, což znamenalo konečný výsledek 3:7.

Pro diváky to mohl být celkem podařený zápas, protože padlo deset gólů a je třeba říct, že celá řada gólů byla pěkná. Výsledek byl značně ovlivněn tím, že jsme neměli k dispozici žádného gólmana a tak musel chytat Pavel Joch, za což mu děkujeme, že měl tu odvahu vůbec do branky vlézt. I když dělal co mohl, tak některé góly, které dostal byly výstavní, hlavně ta střela skoro z půlky, kdy z ní dostal housky. Je třeba také říct, že obrana mu moc nepomohla.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o přátelák, tak výsledek není až tak důležitý. Důležité je, že jsme po zimě opět si mohli zvyknout na venkovní terén a pomalu se začali sehrávat.

Jinak chceme poděkovat Sokolu Blížkovice, že vůbec s námi přátelák sehráli, protože to měli poměrně daleko k nám a zároveň se budeme těšit na další případná utkání.

Fotogalerie ze zápasu zde (děkujeme fotografovi z Příbrami).

3 komentáře

  1. Dle článku to byla One Man Show v podání Jana Dancingera, který si vyloženě pohrával s domácí obranou, nebo zaujatost redaktora 😀

  2. Já sem říkal, že to psát nebudu, že to přesně takhle vyzní. 😀 Další report sem přepišu, když ho někdo napíše, ale já zádnej už psát nebudu, byla by to zase ODA na mě 😀

  3. Pingback: Reportér „B“ týmu

Leave A Reply