Další přípravné utkání před jarní částí se opět odehrávalo na umělé trávě v Jevišovicích. Soupeřem byl celek SK Moravské Budějovice, hrající krajský přebor na Vysočině. Vzhledem k sobotnímu plesu městyse Blížkovice byl trošku nešťastný termín utkání (neděle ve 12.00 hodin). Ten se projevil hlavně na prořídlé soupisce, k utkání jsme přijeli jen s deseti hráči.

V průběhu prvního poločasu měli více balón na svých kopačkách hráči Moravských Budějovic, ale přes dobře organizovanou obranu, poprvé v přípravě vedenou Martinem Hlávkou, se nemohli dostat do zakončení . My jsme spoléhali na rychlé brejky. Škoda, že jsme nedokázali využít jednu velkou šanci, kdy se na Mirka Kloudy v brance Budějovic řítil osamocený Ondřej Čermák. Zkušený gólman Ondru do poslední chvíle vystál, a ten se místo zakončení jen zamotal s míčem.

Druhý poločas byl po herním stránce podobný prvnímu. S blížícím se koncem zápasu, jak docházeli síly, se začaly rodit šance na obou stranách. V 76. minutě chtěl náš obránce odkopnout míč ze závaru před brankou. Místo toho nastřelil spoluhráče do zad, odražený míč se dostal k Liborovi Stehlíkovi a ten nedal Štepánovi šanci střelou na vzdálenější tyč. V závěrečném tlaku jsme už výsledek nedokázali srovnat.

Vítězství Budějovic bylo zasloužené a mohlo být podtrženo vyšším brankovým rozdílem, ale Šťepán Dancinger v naší brance další dvě stoprocentní šance chytit.

Soupeř napsal:

Hráči z Třebíčska se proti houževnatě a pozorně bránícímu soupeři prosadili pouze jednou. „Na zhuštěném prostoru se nám nedařila rychlá kombinace. Stále hledáme optimální složení sestavy,“ shrnul moravskobudějovický trenér Petr Kylíšek.

Sestava: Dancinger Štěpán – Vybíral Radek, Hlávka Martin, Janík Jakub , Hochman Radek – Dancinger Jan, Částek Josef ml., Holík Jan, Vybíral Vladimír – Čermák Ondřej

Další přípravné utkání nás čeká v neděli proti Novým Syrovicím, nastupujícím v 1.B třídě kraje Vysočina. Místo a čas je v jednání.

Leave A Reply