Poslední přípravném utkání před ostrým startem soutěže jsme odehráli v neděli (20. března) od 14.00 hodin, opět na umělé trávě v Jevišovicích. Soupeřem byl druhý celek tabulky 1. B třídy kraje Vysočina – SK Nové Syrovice. Soupiska našeho týmu už se hodně podobala té soutěžní. Jedinými hráči, kteří scházeli, byl Mirek Svoboda a dlouhodobě nemocný Jan Šíp.

Utkání moc fotbalové krásy nenabídlo. Opatrný úvod patřil spíš hráčům Syrovic, kteří se po třech neproměněných šancích ve 27. minutě mohli radovat z vedení 0:1. Chvíli na to srovnal stav Vladimír Vybíral skákavou střelou z velkého vápna.

V 52. minutě nás nekompromisní sudí Martin Petrucha poslal do početní výhody, když už nevydržel poslouchat neustálé řeči jednoho ze syrovických hráčů. Jak se později ukázalo, desetiminutová nekoncentrovanost po tomto vyloučení nás stála zápas. O dvě minuty později, po naší laxní hře ve středu hřiště, přeloboval volný hráč soupeře Štěpána Dancingera stojícího 5 metrů před naší svatyní – 1:2. Do dvoubrankového vedení se soupeř dostal krásnou střelou z rohu vápna těsně k tyčce. Skákající gólman neměl sebemenší šanci.

V 79. minutě jsme se mohly radovat i my. Syrovický brankář se srazil s jedním z obránců a k míči se jako první dostal Martin Pikolon. Uklidit míč do prázdné svatyně už nebyl pro zkušeného hráče problém. Gól podpořil naději na úspěch a posledních 10 minut zápasu jsme strávily převážně před brankou soupeře. Bohužel, tlak přinesl jen nastřelenou tyč z přímého kopu zahrávaného Martinem Bauerem a dvě obrovské šance, které spálil Martin Pikolon a Ondra Čermák.

Sestava: Dancinger Štěpán – Janík Jakub, Hlávka Martin, Holík Jan, Hochman Radek – Částek Josef ml., Vybíral Vladimír, Prokeš Tomáš, Řeřucha Tomáš – Popelka Milan, Bauer Martin

V druhém poločase do hry zasáhli: Pikolon Martin, Vybíral Radek, Dancinger Jan, Čermák Ondřej

Leave A Reply