Další příprava na sezonu nás v sobotu 1.8.2015 zavedla do Výčap, kde se konal 15. ročník Morava Cupu. Jako obhájci trofeje jsme nemohli chybět, i když nám účast mírně zkomplikovala páteční rozlučka se svobodou Toníka Šrámka.

Výčapy – Bližkovice 0 : 0 (pokutové kopy 3:4)

Los nám do semifinálového mače přidělil hráče domácích Výčap, jež hrají okresní přebor Třebíče, kde v loňské sezoně skončili na druhém místě. Kluci byli před utkáním upozorněni, že soupeře nevypustí žádný osobní souboj, což našim dělalo značné problémy. Z tohohle pramenilo i vyloučení Martina Hlávky v cca 60. minutě. Arbitr neodpískal faul proti němu a následně bylo Martinovo vysvětlování směrem k rozhodčímu odměněno červenou kartou. Paradoxem je, že jsme poté začali přebírat otěže utkání. Nedokázali jsme však závěrečný tlak využít gólově a tak přišli na řadu penalty, který jsme zvládli a postoupili do finále.

Penaltu proměnil Tomáš Prokeš, Martin Pikolon, Milan Popelka, Tomáš Šrámek, neproměnil Radek Hochman

Bližkovice – Blatnice 3:2 (2:1)

Góly: 3 x Popelka

K finále jsme nastoupili proti soupeři ze stejné soutěže, tedy okresního přeboru Třebíče, mužstvu Bantic. Ty nás po celý zápas ohrožovaly především z rychlých brejků, kdy nám dělalo problémy útočné duo Sova a Míča (zapůjčený z  Jaroměřic).  V tomto utkání se blýskl Milan Popelka hattrickem. Nebylo to jeho první gólové představení v přípravě a doufám, že mu střelecká forma vydrží do sezóny.

Páteční loučení se svobodou se protáhlo až do ranních hodin a někteří hráči na hřišti opravdu trpěli. Nakonec ale turnaj zvládli a zvítězili. Jedinou černou kaňkou tak byl odjezd Ondry Čermáka sanitním vozem. Tímto mu přejeme brzké uzdravení.

Putovní pohár dovezli tito hráči: Dancinger Štěpán, Kavan Lukáš, Hlávka Martin, Holík Jan, Hochman Radek, Janík Jakub, Šrámek Tomáš, Prokeš Tomáš, Vybíral Vladimír, Svoboda Filip, Šíp Jan, Velčický Jakub, Pikolon Martin, Popelka Milan, Čermák Ondřej, Janyška Martin

Leave A Reply