Profil hráče: Jan Šíp

Kdo tě k fotbalu přivedl? Kamarádi.

Oblíbený fotbalový klub (domácí a zahraniční)? Po sobotním utkání Baníku se Slávii jsem na nejvyšší domácí soutěž navždy zanevřel, zahraniční – Chelsea.

Tvé fotbalové začátky a za jaké kluby jsi doposud hrál? V roce 2003 jsem se připojil k týmu přípravky pod vedením p. Šrámka. Postupně jsem v dresu Blížkovic prošel všemi mládežnickými kategoriemi a letos hraji již svoji 13. sezonu.

Kterou nejvyšší soutěž jsi prozatím hrál? 1.B třídu JmkFS.

Na které období ve fotbale nejraději vzpomínáš, na které bys naopak nejraději zapomněl? Nejraději vzpomínám na vítěznou sezonu 08/09 s dorostem v 1.třídě, kdy jsme za sebou nechali i takové týmy jako Ivančice a Tasovice.

Tvůj nejlepší a naopak nejméně povedený zápas dosavadní hráčské kariéry? Nejlepší zápas jsem odehrál proti Přiměticím za dorost právě v sezoně 08/09. Soupeře jsme na posvícení porazili poměrem 3:1 a oslavy pak stály za to. Nejhorší zápas jsem odehrál vloni v Šatově, kdy mě trenér po půlce radši vystřídal.

Na jakém postu nejraději nastupuješ? Levý kraj zálohy.

Oblíbené a aktuální číslo dresu? Aktuální – 5 ; Oblíbené – 7

Který ze sportovních areálů, v jehož prostorách jsi doposud hrál, se ti nejvíce zamlouval? Tasovice.

Uveď jména tří hráčů, se kterými jsi si během své prozatimní hráčské kariéry „fotbalově“ nejvíce rozuměl? Momentálně v áčku hraje pár kluků, se kterými jsem se potkal už v přípravce, ať už to je Tomáš Prokeš nebo Láďa Vybíral. S těmito kluky hraji prakticky po celou kariéru. Jako posledního bych uvedl Tomáše Řeřuchu, se kterým hraju často na lajně a skvěle se doplňujeme.

Co vzkážeš fandům a sponzorům? Jsme jeden tým.

Kdo je podle tebe v týmu …

nejupovídanější: Štěpán Dancinger
nejtišší: Kuba Janík
nejvíce „brblající“: Lukáš Kavan
hlavní bavič: Štěpán Dancinger
hecíř a bojovník: Jan Holík
největší manekýn: Tomáš „Rytmus“ Prokeš