Letošní silvestrovské derby o Blížkovice proběhlo na zimním stadionu v Moravských Budějovicích 29. prosince od 13.30 hodin.

Po příjezdu na zimák si velká většina hráčů obou týmů spletla směr a místo do kabin se šla na zápas připravovat do místního občerstvení. Trenéři je naštěstí vypátrali včas, a tak po rychlém převlečení do výstroje mohl začít samotný zápas.

Hned v úvodu se ujali vedení Ženatí díky krásnému gólu Václava Plačka, šlo o opravdu nádhernou branku. O vyrovnání se po ukázkové hrubce Pavla Řeřuchy postaral Marek Ludvík střelou do vinglu. Karlu Samkovi hájícího klec Ženáčů musí ještě dnes zvonit v uších.

Následující sled gólů si žádný z účastníků, jež byli notně posilněni nepřeberným množstvím domácí pálenky rozličných druhů a chutí, nepamatuje. Ze zápisu se dá vyčíst, že Svobodní po celou dobu dotahovali neveliký náskok soupeře.

Ve třetí třetině se opět ujali vedení Ženatí (6:5). S blížícím se koncem utkání tak byli Svobodní nuceni více otevřít hru, čehož využil Petr Janyška, jehož střelu neudržel v lapačce strážce svatyně Svobodných Pavel Svoboda.

Pro nevěřící, četli jste správně – autorem branky byl opravdu Petr Janyška, hráč který dokázal před jedním zápasem hned při nástupu na led zakopnout o modrou čáru tak nešťastně, že musel předčasně odejít pod sprchy. Stejně jak čtenáře, překvapilo toto zjištění i členy kádru Svobodných. Ti se z tohoto šoku nedokázali do konce utkání oklepat a místo závěrečného náporu ještě jednou inkasovali na konečných 8:5.

Před příštím soubojem se tak Svobodní musí lépe připravit, a to hlavně na rychlé individuální průniky Vládi Dvořáka.

Ženatí – Svobodní 8:5 (2:2, 3:3, 3:0)

Branky Ženatí: Holub Pavel 3x, Jenerál Jaroslav 2x, Pikolon Martin, Plaček Václav, Janyška Petr

Branky Svobodní: Ludvík Marek 3x, Dvořák Antonín, Veselý Jan

Střely na branku: 32:26

Vyloučení: 1:1 (bez využítí)

Rozhodčí: Vomela Vlastimil, Maar Michal

Delegát utkání: Bloudíčková Dana

Počet diváků: 39

Sestava Ženatí: Samek Karel (brankář), Svoboda Milan, Svoboda Jiří, Hochman Jiří, Fouček Miroslav, Dvořák Vladimír st., Ludvík Michal, Řeřucha Pavel, Jenerál Jaroslav,Kavan Marek, Pikolon Martin, Šrámek Antonín st., Šrámek Antonín ml., Plaček Václav, Holub Pavel, Janyška Petr

Sestava Svobodní: Svoboda Pavel (brankář), Prokeš Tomáš, Ludvík Marek, Dvořák Antonín, Dvořák Vladimír ml., Hochman Radek, Holík Jan, Pospíchal Jaroslav,Dancinger Šťepán, Dancinger Jan, Janyška Martin, Veselý Jan

Leave A Reply