Na nedělní utkání do Horních Kounic se mi nejelo vůbec lehce. Ne že bych přibral na váze, ale jelo jen deset hráčů. Důvody byly jak zdravotního rázu, jiných povinností, ale i nesmyslných výmluv. I přesto že je soupeř na posledním místě tabulky, měl jsem obava z porážky. Moje obavy se ještě umocnily při pohledu na urostlé chasníky z Kounic a podmáčený terén.

Samotné utkání, které bylo sólo koncertem Ladě Vybírala, začalo naším tlakem. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech a vůbec jsme ho nepustili na naší půlku. David Coufal se po několika těžkých zápasech mohl, nebýt nepřízně počasí, v brance klidně opalovat. Už ve čtvrté minutě se poprvé ukázal Láďa, jenž vymotal dva hráče protivníka a z pětadvaceti metrů krásnou dělovkou k tyči nedal jejich gólmanu šanci. Jen soupeř rozehrál, už mu nažhavený Láďa sebral na půlce míč, po levé straně prošel vše co mu stálo v cestě a v páté minutě, po skvělém sólu, zvýšil na 2:0.

Náš úvodní tlak začal vinou únavy po dvaceti minutách pomalu slábnout, čehož soupeř ve 23. minutě využil, když po pravé straně utekl domácí útočník. David Coufal ho vytlačil skoro k rohovému praporku, bohužel než se stačil vrátit do branky útočník střelou z úhlu trefil vracejícího se Radima Hochmana tak nešťastně do prsou, že balón skončil v síti a Radim s vyraženým dechem na zemi. Obdržený gól nás zmobilizoval a hra se srovnala. Až do konce poločasu jsme hráli nakopávanou na Adama Čecha v útoku, tak aby jsme šetřili co nejvíce síly.

Za zmínku stojí ještě akce z 31. minuty, kdy jsme po faulu na Adama Čecha rozehrávali přímí kop z pravého rohu vápna. Láďa Vybíral ho naservíroval nabíhajícímu Danovi Křesťanovi, který bombou z 30 metrů trefil levou tyčku, od ní břevno a (dle našeho názoru) i gól, jenže domácí pomezní byl proti, skóre se tak neměnilo.

Po přestávce, kdy jsme šli na plac nezvykle až na poslední chvíli, jsme opět soupeře mleli. Ve 48. minutě se odpočatý Láďa znovu nadechl ke krásnému sólíčku z půlky a mezi kuželkami prošel až ke stojanovi v bráně, jemuž nedal šanci – 3:1. Pokračování Láďova koncertu jsme se dočkali v 53. minutě. Znovu napřáhl a z dvaceti metrů rozvlnil síť počtvrté.

Bohužel, hned po rozehře, kdy jsme ještě slavili, Kounice využily naší nepozornosti ke snížení. Sám nevím jak, ještě jsem si dopisoval poznámky do svého deníčku.

Po 54. minutě za stavu 4:2 se soupeřovi hráči začali předhánět v tom, kdo první Ládě zlikviduje. V 68. minutě byli svému snažení nebezpečně blízko, když na půlce zcela bez balónu mu přejeli kotník od vrchu dolů. Jestli si mysleli, že jim to pomůže, tak tvrdě narazili.

Láďa v sedě na zemi podiskutoval s rozhodčím, chvíli slušně, chvíli ne, poté si zanadával na soupeře hodně neslušně. Rozhodčí se ho snažil uklidnit, ale marně, ani hrozba karty ho nezastavila. Mlel a mlel, čímž nám ušetřil dobře deset minut. Poté se začal dříve zbavovat balónu, což byla šance pro Adama, který po Láďově kolmici utekl v 71. minutě obraně, udělal kliku gólmanovi a do prázdné svatyně zavěsil na 5:2. Stejná situace se opakovala o pět minut později. To Adama gólman složil k zemi údajně před vápnem, alespoň se však po červené kartě domácím vyrovnal poměr sil na hřišti na 10 ku 10.

Přímý kop se nám nepodařil a z protiútoku po delší době zahrozil soupeř. David Coufal však byl razantně proti. Když se na časomíře přehoupla 88. minuta, Láďa opět vyslal Adama Čecha, který krásně přes padajícího náhradního gólmana zvýšil na konečných 6:2. Od této chvíle už Láďa nehrál, protože měl vsazeno že dáme šest branek.

Kluci překvapili důrazem i disciplinovaností, své protihráče si uhlídali bez nějakých větších komplikací. Dan Křesťan musel hrát od 42. minuty s nakopnutým stehenním svalem a ač bylo viditelné že má bolesti, dohrál do konce. Pavel Picmous se vyhecoval k výkonu nevídanému. Běhal až do devadesáté minuty (mám na mysli opravdový běh, ne to obvyklé klusání). Celý tým makal až do konce.

Jedná se o první tři body z venku a zároveň první jarní zápas, kdy jsme neměnili sestavu. Příští utkání máme doma čtvrté Pohořelice. Když se sejdeme všichni, věřím v body a  pěkný zápas. Přijďte kluky podpořit. Objednal jsem sluníčko, 30 stupňů ve stínu a pokud vyhrajeme tak pro všechny fanoušky pivko.

1 komentář

  1. j.castek st on

    to pivko si bude muset zaplatit každý sám redakční rada pozměnila má slova psal jsem,že bude dobré pivko a klobáska a jelikoš věřím ve výhru a dluhy nedělám tak se tímto vyvazuji z placení. Děkuji za pochopení

Leave A Reply