Domácí zápas, hraný v neděli odpoledne, časově kolidoval s utkáním naší hokejové reprezentace na MS o třetí místo. Tento fakt se podepsal také na chabé divácké návštěvnosti.

Ti, kteří ale dali přednost fotbalu, byli za svoji věrnost odměněni nevídaným brankovým gólostrojem domácích borců. S ubíhajícím časem hokejového utkání na MS a s informací o průběhu domácího utkání přišli ještě dodatečně někteří „fans“ na fotbal. (Viď Bouge?)

Nutno podotknout, že vysoké skóre zápasu se zrodilo také díky do jisté míry od počátku odevzdanému výkonu hostí. Nechci nijak snižovat kvality našeho mužstva, ale Cvrčovice nastoupily do zápasu, jako by byli myšlenkami s našimi hokejisty v Praze. Důkazem budiž fakt, že hostující „trenér“ za celý zápas neodlepil zrak od mobilního telefonu, kde zřejmě sledoval on-line přenos hokejového utkání 😀 (Možná psal průběžné výsledky domů a tím, kolik padalo branek, nestíhal nic jiného).

Hráči domácího týmu praktikovali v útočné fázi na hostující beky taktiku „pocem, kam jdeš“, posílali beky „na párek“ a sázeli jednu branku za druhou za záda bezmocného a časem více a více nešťastného brankáře.

K vidění bylo vskutku vše – góly ze standardek, do prázdné branky, střely zpoza velkého vápna a v neposlední řadě také skalní fans utápějící se v přívalu euforie a stavu nejvyšší blaženosti. Během nedělního zápasu jsme byli svědky ještě jedné rarity. Radek Hochman vstřelil snad po sto letech gól ze hry uvnitř velkého vápna. Jev vskutku nevídaný! I on sám nebyl schopen v pozápasovém rozhovoru u piva vysvětlit, odkud a jak se tam vzal.

V prvním poločase Kuba Velčický nasázel hattrick, po jedné brance vstřelili Tomáš Prokeš, Honza Holík, Filip Svoboda, Martin Hlávka a již zmiňovaný Radek Hochman.

Při poločasovém plkání u piva měli někteří diváci obavy, zda Cvrčovice nastoupí k druhému poločasu, když do půlky dostali takovou šišku.

Všechna čest – nastoupili.

A přestože jim naši kluci poděkovali za účast ještě čtyřmi góly, odehráli druhý poločas se vztyčenou hlavou.

Z našeho pohledu druhá půlka již tolik fotbalové krásy a radosti nepřinesla. Hra ztratila na tempu a paradoxně do té doby bezzubé Cvrčovice mohli vstřelit jednu, dvě branky a kosmeticky tak upravit skóre zápasu. Hattrick v druhém poločase nasázel Martin Pikolon a svůj druhý gól přidal Martin Hlávka.

Konečné zúčtování: jeden zraněný Kokeš, nepropocený dres Jakuba Velčického, několik nespokojených diváků (měli dát 16 branek), jeden suchej pažit a desítky vypitých piv.

Leave A Reply