Nedělní zápas dorostu byl jeden z nejdůležitějších v boji o záchranu. Na náš pažit přicestoval soupeř z Dobšic se stejným počtem bodů. Výhra nás tak mohla posunut směrem nahoru z nebezpečných sestupových vod.Těsně před utkáním jsem musel řešit sestavu, bohužel skončil Lukáš Němec. Navíc nebylo jisté, zda přijde Ondra Zejda a jestli Adam Čech stihne začátek utkání. Naopak počasí bylo optimální. Ondřej nakonec dorazil a dočkali jsme se i Adama Čecha.

Utkání začalo dvěma nebezpečnými útoky soupeře, které jsme bez úhony přestáli. Poté jsme začali hrát to, co jsem naordinoval – rychle se zbavovat balónu nahrávkou, když není komu dát to dopředu. Soupeře jsme začali přehrávat v každém směru a v 10. minutě se z naší druhé šance prosadil po Laďově perfektní přihrávce Radim Hochman, když si přehazoval balón z pravé na levou tak dlouho, až se ocitl tváří v tvář gólmanovi a levačkou to dal tak tak vedle něho.

Náš tlak pokračoval a po dalších dvou tutovkách si to ve 14. minutě Laďa Vybíral namířil do vápna, protlačil balón mezi tyčkou a gólmanem do branky – 2:0.

Následoval náš další oddechový čas, který soupeř trestal v 19. minutě na 2:1. Kluci, poučeni z předešlého domácího utkání, rychle převzali osud hry zpět na svoje kopačky. Ve 29. minutě po dalších dvou vyložených šancích vyslal Radek Vybíral kolmici na Adama Čecha, který  nečekaně po zemi vedle gólmana poslal míč potřetí do branky 3:1.

Až do poločasu jsme soupeře přehrávali, bohužel bez branky, i když šance znovu byly.

V kabině vládla pohoda, kluky jsme více méně chválili a zdůrazňovali, aby se neopakovaly Novosedly.

Ve 48. minutě však soupeř snížil na 3:2. Šlo o ojedinělou střelu-nestřelu ze třiceti metrů, kdy si David vybral slabou chvilku. Letící míč jistil tak dlouho, až se mu prošoural pod rukama mezi nohama do branky. Poté nás soupeř, povzbuzen brankou, na chvilku zatlačil, ale bez gólového efektu.

V 57. minutě se konečně prosadil Radek Vybíral, když po několika zahozených šancí šel důrazně na vysoký odkop Jakuba Janíka a hlavou přehodil vyběhnuvšího gólmana.

Do konce utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou, při jedné megatutovce na obou stranách. V 76′ jsme přestřelili z metru na brankové čáře a o deset minut později vychytal David soupeře. Nebezpečnou střelu z levého rohu vápna vyrazil a poté neuvěřitelně nohou vytlačil dorážku k tyči, přičemž měli hosté všichni oslavně ruce nad hlavou.

V utkání překvapili důrazem Lukáš Bloudíček a Luboš Částek. Dobře se ukázal i střídající Pavel Picmous. Zapsal si pěknou střelou a dva dobře zahrané rohové kopy. Za velkého aplausu ochozů rozehrával i přímý kop, který dal těsně nad. Dan Křesťan hrál většinu utkání nezvykle na pravé obraně a výkonem rozhodně nezklamal.

Svůj první jarní zápas odehrál Ondra Zejda, jenž přinesl klid a zlepšení v rozehře. Příští zápas má ještě povinnosti jinde, ale pak už by neměl chybět. Po nemoci se vrátil Pavel Hochman, který i přes tréninkový výpadek odehrál dobrý zápas.

Příští kolo jedem na půdu posledních Horních Kounic. Doufám že je kluci nepodcení a dovezeme tři body.

Na závěr bych se chtěl přimluvit za to, aby se změnila pravidla Tipovačky a hráčům se zakázalo sázet na svá utkání. Mám totiž pocit že se pak snaží své tipy naplňovat 🙂

Vyjádření redakce: Co se Tipovačky týče, žádný z hráčů jak „A“ týmu, Benfiky, tak dorostu nesází proti svému týmu. Trenér Částek má na mysli teoreticky diskutabilní výši skóre. Oslovení hráči toto veskrze popřeli, jeden z nich to okomentoval slovy: „Pokud můžu Štítarům nasypat další gól, jde nějaké sázení stranou. S radostí bych vyměnil všechny body co získám za desítku v jejich síti.

Leave A Reply