V osmnáctém kole jsme přivítali tým z našeho okresu Jezeřany – Maršovice,který zvolili dopravu na zápas autobusem, jímž si spolu s hráči přivezl i spoustu fanoušků. Utkání se hrálo za suprového počasí, které do hlediště nalákalo hrubě přes sto diváků.

Prvních sedm minut se hrálo jen na naší branku. Během nich soupeř zahrávál cca pět rohových kopů a asi tři standardní situace kolem rohu šestnácky. Ani bych se nedivil, kdyby něco z tohohle přetavili v gólovou radost. Přitom naši kluci věděli jaké výškové parametry hostující tým má.

Když jsme tenhle tlak ustáli, začalo hřiště patřit našim barvám. Balón jsme měli více na naších kopačkách, ale do šancí jsme se ale dostávali zřídka. Soupeř místy bránil v deseti lidech před šestnáckou a nám chyběla finální přihrávka. Když už jsme se do šancí dostali, tak nám stál v cestě výborně chystající gólman Jezeřan.

Ve 44. minutě se díky svému bojovnému výkonu řítil sám na brankáře Bauer Martin. Ten byl na hranici pokutového území stažen soupeřem za dres a někteří fanoušci se dožadovali jedenáctky. Sám jsem si ze střídačky nebyl stoprocentně jistý, jestli k tomu došlo již v pokutovém území. Ale za čím si musím stát, a nikdo mi to nevyvratí, tak měla být udělena červená karta. Pan rozhodčí byl opačného názoru a vytáhl jen kartu žluté barvy. Následný trestňák zahrával Honza Holík, jehož střela šla těsně nad brankovou konstrukcí.

Druhý poločas pokračoval naší převahou, dostávali jsme se i do slibných brankových příležitosti. Asi největší, hlavičku Martina Pikolana po parádním centru od Radka Hochmana, gólman krásnou robinsonádou vytáhl na roh. Filip Svoboda se jen zastřeloval a jeho úniky končily vedle branky, nebo dával příležitost vyniknout brankáři.

S blížícím se koncem vše nasvědčovalo dělbě bodů. Proti tomu byl razantně Honza Holík, jenž si po faulu na Filipa Svobodu kousek před šestnáctkou postavil balón k rozehrání standardní situace. Tu zahrál jak nejlépe mohl, pokud byl v pravém rohu branky ubytovaný nějaký pavouk, měl by přijet někdo z ochrany zvířat a Honzu zatknout za vraždu. Radost domácích příznivců mohl v 88. minutě zchladit hostující hráč, jenž si nikým nehlídán v klidu hlavičkoval na Štěpána Dancingera, ten měl naštěstí dobře postavené tyče.

podrobnosti zápasu

Leave A Reply