Úspěch v sobotní utkání proti Prosiměřicím nás mohl posunout výš v tabulce, jenže znovu jsme nebyli kompletní. Kluci Vybíralovi  byli na školení hasičů a Adam Čech si hraje na hvězdu nebo malého kluka, protože není schopen se ani omluvit, nebo dát vědět jestli jo nebo ne (hlava mi to nebere, když jsem mu věřil).

Před utkáním jsem po dohodě s asistentem Jardou udělal, vzhledem k neúčasti, několik změn. Jakuba Janíka jsme dali na předstopera, místo něj hrál Dan Křesťan. Pravou obranu hrál Lukáš Němec (za což mu děkuji, že nám šel pomoct). Levou zálohu Pavel Hochman ,místo Laďe Vybírala šel Ondra Zejda a v útoku Dalibor Peřinka a Pavel Picmous.

Počasí nebylo nijak fotbalové a náš pažit docela podmáčený. Kluci vyběhli s elánem na plac, začátek byl z obou stran utrápený a málo fotbalový, ale šance jsme si vytvořili. Radim Hochman krásnou hlavičkou netrefil branku, Luboš Částek a Lukáš Bloudíček těsně minuli levou tyčku. Jakub Janík střílel nad. Útočníci Dalibor Peřinka a Pavel Picmous byli v útoku jaloví. Soupeř ve 21. minutě trestal na 0:1.

Pokračoval nepohledný, bojovný fotbal a hosté znovu ve 26. minutě tečovanou střelou trestaly – 0:2. Naši hráči začali jak fyzicky tak psychicky odpadat, nakopávané míče se hned vraceli zpátky. Nebyli jsme schopni udržet balón a v 35. minutě jsme znovu inkasovali – 0:3. Do poločasu už jsme znovu neinkasovali, i když jsme byli pořád pod mírným tlakem.

V kabině jsem to pojal s mírným humorem, protože jsem cítil, že to klukům pomůže. Přehodili jsme Pavla s Daliborem, dali s asistentem pivko a šli jsme na plac. Z kluků jsem cítil uklidnění, začali hrát víc uvolněně. Nebáli se si víc dovolit a druhou půlku uhráli bez opor remízu 0:0. To byla z jejich strany paráda. Klobouk dolů.

Škoda jen nevyužitých šancí. Dát alespoň dvě z nich, tak mohlo být všechno jinak. To je však problém v každém našem utkání.

Pochválil bych především Lukáše Bloudíčka. Naběhal toho mraky, chtěl být u všeho, chodil do těla (jen škoda že jeho nejvyšším rychlostním stupněm je ten třetí). Luboš Částek dobře nabíhal, zakončoval a s o tři hlavy větším protihráčem si až na dvě výjimky poradil. Pavel Hochman hrál v první půlce v obraně důrazně, bez faulů a až na jednu výjimku při první brance nepustil soupeře do vápna. V druhé půli v útoku bojoval a vytvářel si šance. Dan Křesťan s Jakubem Janíkem se porvali s novými posty nad mé očekávání. A samozřejmě také Lukáš Němec. Po pauze to odehrál ve velkém klidu. Dobrý průměr si odehráli Radim Hochman, David Coufal i Ondra Zejda. Naopak Dalibor Peřinka s Pavlem Picmousem dnes neodehráli to na co mají. S tím co kluci odvedli na hřišti jsem spokojen s výsledkem,ale ne.

Čekají nás ještě čtyři utkání, všechny proti silným soupeřům (obzvlášť poslední dva venku proti prvním Tasovicím a doma proti IE Znojmo), ale věřím,že když budem kompletní tak to nemusí být tragédie. Na závěr bych chtěl ještě jednou všem poděkovat za odvedený výkon i hospůdce a divákům kteří i přes špatné počasí přišli.

Leave A Reply