K utkání 21. kola vyrazily naši hráči v doprovodu cca 20ti fanoušků autobusem do Kohoutovic v nezvyklém termínu – v sobotu na půl jedenáctou dopoledne. Na místě nás přivítal tradičně slabší pažit, obklopený krásným areálem. Sestavu jsme museli před zápasem řádně pozměnit, chyběli tři borci ze základu (Velčický, Pikolon, Řeřucha).

Jako by se na našich hráčích brzký termín podepsal. Na světelné tabuli ještě nenaskočila 1. minuta od úvodního hvizdu sudího a Tatran už mohl vést 2:0. První šanci zastavila tyč, při druhé se vytáhl gólman Štěpán Dancinger. I zbytek první půle byl v režii domácích, kteří byli rychleji u balónů, bojovnější a celkově značně lepší. Naštěstí se gólově neprosadili.

Po odehrání patnácti minut, když už i naši hráči zjistili že zápas začal, přicházely náznaky i našich šancí. Největší přesto měli domácí. Po levé straně se uvolnil kohoutovický útočník, který naservíroval míč spoluhráči na malé vápno. Ten však trestuhodně přestřelil zcela odkrytou branku.

Ve 45. minutě jsme pak zahrozili mi. Dlouhý pas za obranu od Martina Hlávky loboval hlavou Ondřej Čermák, bohužel těsně vedle levé tyče.

Druhý poločas jsme začali soupeře přehrávat. Naši hráči do něj nastoupili jak se patří, vyrovnali hru a začali se dostávat k zakončení. V 62. minutě jsme se konečně mohli radovat. Filip Svoboda zatáhl balón, Láďa Vybíral jej minul, ale míč propadl k Martinu Bauerovi, který se z úrovně penalty placírkou k tyči nemýlil.

Od 80. minuty začal stoupat tlak domácích, toužících po vyrovnání. Přispívala k tomu i naše nemohoucnost udržet míč v útoku. Místo hry, kterou jsme praktikovali po celý druhý poločas, jsme začali zmatkovat. Nekombinovali jsme a zbytečně jsme se zbavovali míče.

Už, už jsme se těšili na 3 body, když domácí Kohoutovice v 86. minutě po faulu na našeho gólmana vyrovnali na 1:1. Radost nám to nepřineslo, ale objektivně musíme přiznat že dělba bodů byla spravedlivá.

2 komentáře

 1. Marek Ludvík on

  Netradičně v sobotu ráno jsme jeli do Kohoutovického Ďoličku. Kde je horší povrch, ale za to krásný areál. Též jsme se museli vypořádat s absencí tři hráčů ze základní sestavy (Velčický, Řeřucha, Pikolon) 
  V první půli jsme odolávali velkému tlaku ambiciózního soupeře, který byl hodně nažhavený. Hrál agresivně, byl důraznější v osobních soubojích, získával odražené míče, což mu umožňovalo praktikovat nátlakový fotbal, který chtěl hrát . Kohoutovičtí hráči hned z rozehrávky poslali míč za obranu na rozběhnutého pravého záložníka a tím si vytvořili tutovou šanci kterou neproměnili. Minutu na to měli další šanci, střela z úrovně velkého vápna která končí na Štěpánovy tyči. Na časomíře svítila teprve první minuta utkání a my jsme mohli prohrávat už 2:0!Po patnácti minutách kdy už naší hráči zjistili, že vůbec hrají fotbal a mohli by už něco hrát. , tak přicházejí i náznaky šanci na naší straně, ale opravdu jen náznaky. Největší šanci, prvního poločasu měli, ale Kohoutovičtí, kdy se po levé straně uvolnil Kohoutovický útočník a naservíroval míč spoluhráči na malé vápno a ten trestuhodně přestřeluje zcela odkrytou branku . Nakonec jsme mohli odcházet do kabin s jednobrakovím vedením my, když v 45′ minutě dlouhý pas za obranu od Hlávky lobuje hlavou gólmana Ondra Čermák, jeho hlavička jde těsně vedle levé tyče. Škoda! Někteří diváci už řvali gól. 
  Druhý poločas jsme začali soupeře jasně přehrávat byli jsme na hřišti lepším týmem. A v 54′ minutě otevřel skóre střídající Bauer Martin! Který ukázal soupeři jak se má naložit s nabídnutou šanci od Svobody. Sice Filip nahrával Ladovi Vybíralovi který míč minul a propadl až k Martinovi a ten se podíval a jednoduše placírkou otevřel skóre. Od 80′ začal nápor domácích stoupat, protože jsme v útoku nedokázali udržet míč. Místo toho, aby jsme hráli to co jsme hráli cely druhy poločas, tak jsme začaly zmatkovat. Nekombinovali jsme, zbytečně jsme zbavovali míče. A proto taky přišel v 86′ minutě vyrovnací gól. Kohoutovický hráč prostřelil všechno co mu stálo v cestě. I když si myslím, že před gólovou situaci byl faulován náš gólman. Ale to už nikdo nevrátí a Štěpán má krásný třítýdenní tetování na stehně od kolíků Kohoutovickho hráče. 
  Dělba bodů je zasloužena

 2. Marek Ludvík on

  Napsal soupeř o nás:

  V sobotní dopoledne naši krajští muži hostili dalšího těžkého soupeře z horních pater soutěžní tabulky – tým Blížkovic…. A další remíza se zrodila v samotném konci utkání…

   Pohanka – Bauer

  MUŽI A – 21. KOLO 1. B TŘÍDY SK. B, SOBOTA 9. 5. 2015, 10:30, 105 DIVÁKŮ, rozhodčí Pleskač, Šmíd, Virčík

  Zápas se hrál za krásného jarního počasí, prodloužený víkend byl důvodem menšího počtu diváků. Hrál aktuálně pátý tým tabulky s druhým.

  Sestava Tatranu: Rabušic – Procházka, Pavliš, Tesařík, Cupák M. – Proch, Koubek, Zbořil, Žáček – Cupák V., Cvingráf

  Náhradníci: Brezáni, Pohanka, Rumler, Fatrdla, Ondra, Božek

  Průběh utkání:

  1. min.: Hned po rozehrávce proniká do nadějné pozice Zbořil, z pravé strany střílí z 8 metrů mimo

  2. min.: Vzápětí si chystá V. Cupák střelu z hranice vápna, skákavou střelou trefuje tyč, na penaltě číhající Cvingráf nachází z dorážky brankáře

  Poté se hra uklidňuje, domácí se snaží o rychlé kombinace a dávají balóny do křídel, hosté nakopávají

  18. min.: První střela hostí po rychlém protiútoku z 20 metrů míří mimo

  24. min.: Koubek ostře centruje do malého vápna, Cvingráf míč míjí, Žáček je v ofsajdu

  25. min.: Přízemní nahrávka V. Cupáka napříč malým vápnem nachází Cvingráfa, který tísněn protihráčem z metru!!!! přestřeluje…

  29. min.: Po rohu Žáčka hlavičkuje V. Cupák pouze do rukou brankáře

  30. min.: Hosté se osmělují, střela z vápna míří opět mimo

  34. min.: Rychlý protiútok hostí z levé strany hasí na poslední chvíli Zbořil

  36. min.: Hosté opět využívají levé strany k protiútoku, míč odvrací Tesařík

  45. min.: Po dlouhém odkopu od brány hostí propadá míč mezi našimi obránci, hostující útočník hlavičkuje mimo

  53. min.: Božek střídá Žáčka

  57.: min.: 0:1, hostující Bauer nabíhá do vápna, kde jej nachází centr z levé strany, přízemní střela z 10metrů končí v síti

  62. min.: Hostující Vybíral zkouší střelu z vápna, Rabušic kryje

  64. min.: Rumler střídá Procha

  66. min.: Po chybné rozehrávce Procházky se hosté opět ocitají v šanci, Svoboda naštěstí přestřeluje. V této fázi hry jsou domácí bezradní, hosté kontrolují hru a hrozí rychlými protiútoky

  70. min.: Fatrdla střídá Zbořila

  73. min.: Další šance hostí, Vybíral střílí z vápna nad bránu

  75. min.: Pohanka střídá Cvingráfa

  80. min.: První pohledná akce Tatranu ve druhé půli, Koubek chytře prostrčil do vápna V. Cupákovi, který v dobré pozici přestřelil

  87. min.: 1:1, Fatrdla proniká do vápna, nastřeluje vybíhajícího brankáře, vyražený míč vrací bombou do sítě Pohanka, hosté marně reklamují faul na brankáře

  90. min.: Pohanka se dostává po levé straně až téměř k brankové čáře, dává pod sebe, střela nabíhajícího Božka je zblokována obranou

  91. min.: Poslední šanci na změnu skóre promarnil V. Cupák, který hlavičkuje nad bránu

  Zápas skončil zaslouženou remízou, když v počátku byl Tatran lepší, vytvářel si šance, ale nedokázal skórovat. Od 30. minuty byli na koni hosté, rychlé výpady do otevřené obrany dokázali zužitkovat ve vedoucí branku. Od 80. minuty se domácí nadechli k závěrečnému náporu, který přinesl vyrovnání.

Leave A Reply