V sobotu 16.9.2017 jsme zajížděli k mistrovskému utkání na hřiště Slovanu Brno. Po kontrole odsouhlasené sestavy pro toto utkání v PC a příchodu před kabiny mi trenér „A“ týmu Marek Ludvík sdělil, že na sraz nepřišel gólman Lukáš Kavan. To jsem okomentoval slovy: „Ze mě si nikdo srandu dělat nebude.“ Ihned jsem se chtěl telefonicky s Lukášem spojit, což se mi nepodařilo. Poté proběhla snaha se s Lukášem spojit přes jeho bratra Marka (zaslechl jsem něco o nějaké rozepři  – musím však konstatovat, že to mě vůbec nezajímalo, tady šlo o fotbal a ne o nějaké osobní spory).

Byly jsme tak nuceni pět minut po dvanácté zajišťovat náhradu. Díky ochotě Toníka Dvořáka se to podařilo. I přesto jsme k utkání odjížděli s půlhodinovým mankem. Celá situace neměla zrovna ideální vliv na rozpoležení celého týmu. V předzápasové rozmluvě, které jsem byl přítomen, vyslovili hráči názor, že již v budoucnosti nechtějí s Lukášem nastupovat v jednom mužstvu.

Všichni dobře víme, že o Lukášových brankářských kvalitách není třeba diskutovat. Svojí výkonností by určitě ještě dlouho nedal spát mnohem mladším gólmanům. Avšak vesnický fotbal, zvláště ten náš, je založen na vzájemné důvěře a podpoře jeden druhého. Toto Lukáš porušil bez jakékoli omluvy.

Celý problém se tak dostal jako jeden z bodů na jednání výboru fotbalového oddílu dne 19.9.2017. Přítomni byl Hochman Jiří, Holík Jan, Ludvík Marek a Fouček Miroslav, omluven Dvořák Vladimír. Po vyslechnutí názorů všech zúčastněných rozhodl výbor jednohlasně: spolupráce s Lukášem Kavanem bude na úrovni hráče mužstev TJ Sokol Blížkovice ukončena.

Věřte, že to nebylo snadné rozhodnutí, které může v krátkém časovém horizontu přinést drobné problémy. Především však sám Lukáš musí v sobě najít sílu, aby přehodnotil sám v sobě svoje charakterové a morální vlastnosti. Mrzí mě to, protože Lukáše jsem sám prosazoval, nehledě na jeho věk, ale výkonnost. Bohužel, jako člověk u mě morálně prohrál.

Fotbal je v naší vesnici zájmovou činností, která těší samotné hráče i diváky, ale vše má svoje pravidla. Doufám, že se nebudeme vzájemně urážet a osočovat. Já, celý výbor FO, hráči i fanoušci přejeme Lukášovi mnoho štěstí a zdraví v jeho dalším osobním životě.

Miroslav Fouček v. r., starosta TJ Sokol Blížkovice

 

2 komentáře

  1. Ahoj kluci blížkováci, fandím vám již hodně moc let, neboť kdysi jsem měl k vaší obci dokonce i rodinný vztah. Líbí se mi jak dokážete hrát poměrně vysokou třídu jen se svými hráči. To je dnes skoro rarita. A s jakým rázným, avšak kolektivním rozhodnutím dokážete razantně vyřešit problém o němž se zde píše, byť to může mít pro vás nelibé důsledky. Buďte hrdí na to co v obci děláte a budu vám fandit i nadále. Děláte to dobře.
    Petr

Leave A Reply