Mladší žáci na podzim uloupili postup Suchohrdlům, a proto mohli nastupovat v soutěži okresního přeboru mladších žáků 7+1. Premiéra je čekala na domácí půdě proti známým soupeřům z Dobšic.

Dobšice se vždy prezentovaly hrou tělem a tvrdými střelami. Stejně tomu bylo i v sobotu 6. dubna v Blížkovicích. Naši mladí hráči však přes zimu povyrostli a tak jsme očekávali po fyzické stránce vyrovnanější průběh.

Soupeři na nás razantně vběhli a za pár nešťastných chvilek jsme prohrávali 0:3. Naděje nám svitla po brankách Adama Kolmana a Martina Bartoše. Dokonce jsme s Dobšicemi mohli jít do remízového stavu, ale Vítek Polášek nepřekonal dobšického brankaře.

A jak se říká, nedáš – dostaneš. Hosté přidali další tři góly a my už jen snižovali na 3:6. Poslední gól vsítili také hosté, když upravili skóre na konečných 4:7.

I přes nepříznivý výsledek utkání nás může těšit fakt že jsme za soupeřem herně nezaostávali, jen je pro příště třeba přidat na píli.

V neděli ráno odjížděla starší přípravka na derby do Pavlic. Odjížděli jsme v plné síle, a proto jsme se těšili na plno gólů. Kluci nezaháleli a v prvním utkání nadělili soupeři 10 branek, inkasovali dvakrát. Druhý zápas dopadl podobně s výsledkem 8:2.

Domů jsme mohli odjíždět spokojení. V týdnu nás ještě čekalo přátelské utkání s Novými Syrovicemi. Před týdnem, kdy soupeř přijel k nám, jsme vyhráli, ovšem dle pravidel kterými se tato utkání řídí na Znojemsku. V Syrovicích jsme hráli podle pravidel Vysočiny. Tedy hřiště od vápna k vápnu. Prostor nám vyloženě svědčil, i přes mnoho promarněných šancí jsme nakonec soupeře udolali poměrem 2:1.

 

Leave A Reply