6 - 3
Celkový čas

Report

V nedělním předzápase áčka přijeli poměřit síly s mladšími žáky Blížkovic hráči TJ Pavlice. Nedorazil však delegovaný rozhodčí, a tak jsme museli rozhodnout kdo tento zápas odpíská.

Po fiasku a předchozí zkušenosti jsem odmítla pískání od táty (Vladimír Dvořák řídil v loňské sezoně utkání přípravky, v jehož průběhu naši sestavu opustila trojice hráčů, jež se nemohli se stylem pana rozhodčího ztotožnit). Volba tak padla na zkušeného rozhodčího pana Svobody. Jak se v průběhu utkání ukázalo, opět to nebyla šťastná volba.

O svém omylu jsme se přesvědčovali již od úvodního hvizdu, když jsme s každou situací na hřišti zjišťovali, že pan rozhodčí neumí pravidla pro mladší žáky. Každý střet a souboj pískal, hra byla samý „faul“, který nikdo nechápal. Co naopak neodpískal byly tři pokutové kopy (2 pro domácí, jeden pro hosty), místo nich nařídil přímé kopy. Pokračoval výkopy přes půlku, … škoda mluvit. Za mě absolutně nezvládl zápas, naše chyba byla, že jsme klesli na jeho úroveň. Byli jsme v nervu a nedokázali si udržet hlavu čistou.

I přesto jsme si vytvořili krásné šance, ze kterých jsme mohli skórovat. V osmé minutě se po levé straně uvolnil Vítek Polášek, který trefil gólmana. Z dorážky se nemýlil Adam Kolman.

Utkání však bylo celkem vyrovnané, i soupeři se dostávali do dobrých příležitostí. Soupeřovic kluci byli šikovní a s naší obranou si někdy pohrávali. Naštěstí nás v bráně podržel Vláďa Dvořák mladší. V dalším průběhu zápase se podařilo dvakrát skórovat Martinu Bartošovi, načež vzápětí odpověděli dvakrát hosté. Po poločase tak bylo skóre 3:2.

Do druhého poločasu jsme nastupovali ve velmi napjaté atmosféře, ale pořád jsme měli chuť hrát a vyhrát. Ve 38. minutě jsme kopali přímý volný kop z 10 metrů. Exekutor Martin Bartoš se nemýlil – 4:2. Po nedorozumění v naší obraně o chvíli později snižují Pavlice na rozdíl jedné branky.  Napětí stoupalo, soupeř se nechtěl vzdát a snažil se o vyrovnávací gól, naštěstí neúspěšně. Rozuzlení tak přinesla až 58. minuta. Adam Kolman se uvolnil a běžel sám na bránu. Jeho střela se odrazila k Martinu Bartošovi, který to nečekal. Posunul míč na Vítka Poláška, který konečně vsítil rozdílovou branku. Martin Bartoš pak v poslední minutě upravoval na konečných 6:3.

Děkujeme fanouškům, že stáli za námi a přišli nás povzbudit, fandit a v tomto zápase zkritizovat rozhodčího. S jejich pokřikem „nauč se pískat“ musím po tomto utkání souhlasit.

TJ Sokol Blížkovice „MŽ“

TJ Pavlice „MŽ“

3

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply