4 - 1
Celkový čas

Report

Čekání fotbalových příznivců na první domácí utkání naší věhlasné Benfiky v roce 2020 nikdy nebylo tak dlouhé. Od posledního podzimního utkání uplynulo bezmála 10 měsíců. Chuť do startu nové sezóny byla o to větší, že do našeho svatostánku přijel oblíbený soupeř z Dyje. Odhodlání vyhrát nám nemohl zkazit ani fakt, že poslední vzájemné měření sil na Maracaná skončilo loni na posvícení remízou 1:1. Nikdo z nás si nepřipouštěl jiný výsledek, než výhru za 3 body.

V době odstávky celé fotbalové soutěže všichni borci B mužstva poctivě trénovali individuálně. Někdo na stavbě rodinného domu, někdo v místní nálevně, někdo doma na gauči. Do nové sezóny jsme tam nemohli být lépe připraveni. Navíc posíleni o dvě staronové akvizice, jež se navrátily z Pavlic – Kamil Eberl a Jan Šula.

Začátek utkání probíhal jako z říše snů. Hned v první minutě jsme si vypracovali první brankovou příležitost. Ondra Čermák se ocitl sám tváří v tvář před hostujícím brankářem, kterého však vůbec neohrozil. V rozhodujícím okamžiku netrefil míč. Do vedení poslal naše barvy ve 4. minutě Radek Vybíral. Detaily po mě nechtějte. Sundával jsem si zrovna tričko, abych v parném letním odpoledni na lavičce chytil bronz na neopálených místech.

Po vstřelené brance jsme nelogicky změnili styl hry. Přestali jsme kombinovat po zemi a začali míče spíše nakopávat. Mnoho soubojů s obránci hostů podstoupily naše hroty Vybíral a Čermák. Snažili jsme se využívat jejich rychlosti a kolmými přihrávkami je vybízet k zakončení. Postupem času jsme v prvním poločase vyklidili střed pole a soupeř začínal přebírat iniciativu na své kopačky. Stejně jako my, i hosté disponovali vepředu ultrarychlými hroty, které se několikrát dokázaly prosadit a ohrožovaly naši svatyni.

Tu však bez bázně a hany střežil Sláva Pospíchal. Při jednom úniku hostů neváhal nastavit své mužství a zabránil vstřelení branky. Navíc se při jeho zákroku nešťastně zranil hostující Jakub Leinberger. Ten po delším ošetřování u postranní čáry ještě zkusil znovu do zápasu nastoupit, zranění mu však další působení v zápase neumožňovalo.

Ve 30. minutě po jednom z mnoha našich nákopů byl na hranici velkého vápna zcela evidentně faulován náš hlavičkující Radek Vybíral. Místo všemi očekávaného přímého kopu, nechal rozhodčí plynout hru dále a hosté z protiútoku za notné pomoci našich hráčů, kteří přestali hrát, vstřelili vyrovnávající branku. Ani srdnatý zákrok našeho brankáře tomu nezamezil.

Inkasovaná branka jako by nás probudila a opět jsme překlopili misky vah na naši stranu. Naše snaha však končila na hostujícím brankáři nebo v zábranách. Kdo jde štěstí naproti, často se na něj i usměje. Stalo se tak ve 42. minutě, kdy byla po „zákroku“ hostujícího obránce nařízena penalta. K té se postavil Tomáš Prokeš a s lehkostí ji proměnil.

Do kabin jsme tak v poločase odcházeli za stavu 2:1. Nicméně nutno dodat, že to mohlo být o více jak jeden gól a já mohl jít na hřiště v druhé půli mnohem dříve J.

V druhé půli se hra zpočátku odehrávala ve středu hřiště s malými náznaky ke vstřelení branky na obou stranách. Hrající trenér René Polášek tak v 64. a v 67. minutě sáhl ke dvěma střídáním – Jan Šula nahradil Romana Komendu a sám pan trenér nahradil Tomáše Prokeše, kterého v neděli čekal další mistrovský zápas v Újezdu u Brna. Byť bylo toto střídání domluveno již dlouho před zápasem, tento tah následně ukázal trenérovu genialitu. Prakticky za 1-2 minuty jsme navýšili naše vedení na 3:1, kdy z pravé strany nedal hostujícímu brankáři šanci střílející Jan Dancinger, který vypustil na jeho bránu křižnou střelu, jež potřetí rozvlnila hostující síť.

V 70. minutě jsem se konečně dostal na hřiště i já, když jsem nahradil střelce první branky, Radka Vybírala. Nutno podotknout, že hosté snažící se ještě se zápasem něco udělat, mi dávali na hřišti hodně volnosti, a tak jsem mohl rozdávat radost a fotbalovou krásu plnými hrstmi. Nutno podotknout, že absence týmových tréninků byla znát, a tak mé úmysly byly spoluhráči často nepochopeny. I tak se nám podařilo navýšit vedení na 4:1, kdy po mé přihrávce krásným lobem přes brankáře a odrazem od horní tyčky vstřelil gól Kamil Eberl. Rozhodčí nejprve tento krásný okamžik nechtěl uznat jako gól, ale po potvrzení hostujícího brankáře (za což mu patří respekt a poděkování za dodržování fair play) branku následně uznal. Sám jsem ještě v závěru odmítl navýšení skóre po dvou střelách, které byly vždy zblokovány obránci.

Po zápase se v týmové kabině opět ozývalo volání po titulu a postupu do Okresního přeboru, jako tomu ostatně bývá každý rok po prvním zápase. O tom, jak to s námi letos bude, jistě napoví již další zápas, kdy jedeme vykrást Přímětice B. Ostatně loni se nám to skoro povedlo, tak proč by to letos nemělo vyjít, hm?

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply