5 - 2
Celkový čas

Report

V okresním derby jsme přivítali našeho tradičního soupeře v 1.B třídě, tým TJ Horní Kounice. První poločas byl zcela v naši režií, hráči předváděli fotbal, který se musel divákům líbit. A líbil by se o hodně víc, kdyby zužitkovali vypracované šance. Proměnit jich jen polovinu, byl by zápas v poločase rozhodnutý.

Vedení jsme se ujali v 8. minutě po gólu Radka Hochmana. Ten nachytal na hruškách gólmana Kounic přímo z rozehrávky rohového kopu. Ve 28. minutě zvyšoval Filip Svoboda, když nedal  gólmanovi hostů šanci.

Do druhé půle jsme vstoupili strašně a Kounice, které do té doby nevěděli kde máme svatyni, nám udělily lekci z efektivity. V 51. minutě snížily na 2:1 po hlavičce Josefa Balíka. Čtyři minuty na to, po rozehrání rohového kopu, jsme nedokázali míč odklidit z pokutového území. Tam se nejlépe orientoval Štěpán Pelán a míč poslal nekompromisně pod břevno – 2:2.

Slabá chvilka v úvodu druhého poločasu byla zaviněna vynechanou mezihrou s naší středovou lajnou. Do balónů jsme jen řezali a nakopávali je. Facka v podobě vyrovnání nás všat vrátila do reality. Naše hra se vrátila k tomu, co nám přineslo úspěch v úvodních 45ti minutách. Dlouho jsme však nebyli schopni významěji ohrozit gólmana Kounic.

To se změnilo až v 80. minutě. Gólman hostí podběhl centr Tomáše Prokeše z levé strany a Honza Šíp usměrníl letící míč břichem do odkryté branky.

V té době už se po hřišti proháněl uzdravený Jakub Velčický. A byl to právě on, kdo přinesl v 88. minutě, po průniku mezi obránci, definitivní klid v podobě gólu na 4:2.

Tečku za utkáním pak udělal v 90. minutě Karel Kučera. Nová posila modro-bílých se na hřišti ohřála jen čtyři minuty, když po úniku z půle hřiště krásně a v klidu poslal po zemi míč na první tyč. Společně s prvním gólem si hned připsal i žlutou kartu za jeho oslavu (sundaný dres).

Třetí vítězství v řadě posunulo náš tým blíže příčkám, na kterých jsme si je před sezonou představovali. Formu budeme muset potvrdit již tuto sobotu na návštěvě dalšího okresního rivala, týmu Jevišovic. Utkání se hraje na hřišti v Mikulovicích od 15.00 hodin. Vzhledem k malé vzdálenosti celý tým doufá v účast početné fanouškovské základny.

Místo zápasu

Fotbalový stadion Blížkovice

Leave A Reply