3 - 1
Celkový čas

Report

Do Pohořelic jsme vyrazili bez Martina Bauera, Radka Hochmana, Martina Pikolona a Laďe Vybírala. Na beka se tak stáhl Honza Šíp, do zálohy byli nominováni Karel Kučera a Martin Janyška. Útok zůstal ve stejném složení jako při úspěšném utkání s Šatovem – Jakub Velčický, Filip Svoboda.

V podkresu libého hlasu místního spíkra předčítajícího sestavy obou mužstev tato nastupovala k začátku vrcholného představení sportovního odpoledne v Pohořelicích. Domácí fans byli povzbuzeni vítězstvím místního dorostu v předzápase (9:0). Hostující fanoušci, vědomi si jejich nevelkého počtu, rovnajícímu se známce, kterou doma rodiče nepotěšíte, se takticky stáhli na krytou tribunu nedaleko pozice delegáta zápasu. Později své jednání statečně vydávali za opatření proti větru a dešti, jež k podzimu neodmyslitelně patří a v Pohořelicích si jej všech 60 přítomných diváků užilo až, až. Jediný Sláva Bloudíček se ničeho nebál. Zůstal na druhé straně u klandru, obklopen dvacetinásobnou přesilou, ale s hospůdkou pěkně po ruce.

Vraťme se však na chvíli k samotnému měření sil na zeleném pažitu. Než se stačily naše přeskupené řady trošku sehrát, již bylo o osudu bodů rozhodnuto. Pouhých 22 minut stačilo, aby se domácí dostali do trháku 3:0, když proměnili vše, do čeho kopli.

Trenér Marek Ludvík k zápasu:

„Než jsme stihli říct dobrý den, odvětil soupeř děkujeme a nashledanou.“

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. K první střele se dostávají domácí v 8. minutě po standardní situaci, ale míří vedle. O poznání nebezpečnější je hlavička o minutu později, kdy se ocitá útočník Pohořelic v prostoru před brankou osamocen. Štěpán pokus z pěti metrů chytá.

Naši borci neberou varování domácích na zřetel, a tak jsou ve 14. minutě poprvé potrestáni. K centru z levé strany se probojuje útočník domácích a uklízí na 0:1.

Po rozehrání se poprvé dostáváme na půli soupeře. Dva rohové kopy zahrajeme bez ohrožení svatyně, balonu se ujmou domácí a jdou do rychlého protiútoku. Centr z půlky směřuje na trojici domácích, pohybujících se na hraně ofsajdu. Ti se zorientují rychleji než náš zadní voj a osamocenému Štěpánu Dancingerovi nedávají šanci – 0:2.

Třetí kus začíná svoji cestu při našem dobývání branky soupeře. Centr Jakuba Velčického na Filipa Svobodu vystihuje bek domácích a rychle otáčí hru. Po dvou přihrávkách již směřuje přesný balón na hlavu domácího zakončovatele, od ní se odráží do připravené sítě za zády Štěpána.

Na tribuně se nám zdá, že vidíme reprízu duelu z minulého týdne proti Šatovu. Naštěstí domácí střelecké štěstí časem opustilo. Rychlý vývoj utkání psychicky neunesla ani časomíra za naší brankou a zhasla. I přes několikeré pokusy pořadatelů o oživení vydechla před druhou půlí naposledy.

Mírný náznak úsměvu se modro-bílým objevuje na tváři ve 32. minutě. Prokeš posílá míč na Jakuba, ten z půlky potáhne až před branku domácích. V souboji s bekem padá, ale ještě stíhá propasírovat míč za záda Svatušky.

Druhý poločas je víceméně boj ve středu hřiště s množstvím osobních soubojů. Naši koně se snaží. Stejně jako domácí si vytváří několik náznaků šancí, ale buď jim nedovoluje zakončit kluzký terén, zlobí je muška, nebo skvěle zasahuje gólman.

Zbytečnou kaňkou na oboustranně slušně hraném utkání je vyloučení Filipa Svobody. V 86. minutě má potřebu se s něčím svěřit hlavnímu sudímu. Ten však ochotu k rozhovoru nemá, což Filipovi naznačuje žlutou kartou. Signál zůstává ze strany našeho playera nepochopen, proto ho o deset vteřin později sudí opakuje a přidává červený. Filip ani nestihne poděkovat a už se v kabinách sprchuje.

Když už je jasné, že bod nezískáme, rozdává trenér Ludvík radost na lavičce. Reaktivovaný veterán Marek Kavan, jenž při hráčské nouzi zahříval dva zápasy lavičku, se dočkal. Krátce před 43. narozeninami, po dlouholetých věrných službách modro-bílým barvám, poprvé nastoupil v 1.B třídě. Sice jen na minutku, ale na to se historie ptát nebude. Jak sám po zápase nadšeně popisoval: „Dokonce se mě jednou dotkl balón“.

Místo zápasu

Hřiště Pohořelice
Sportovní 385, 691 23 Pohořelice, Česká republika

Leave A Reply