5 - 0
Celkový čas

Report

K předposlednímu letošnímu utkání jsme zavítali do Křenovic k souboji dvou týmů nacházejících se v popředí tabulky. Oběma celkům se v dosavadním průběhu soutěže dařilo a užívají si poklidného konce podzimu bez starostí o případné setrvání v soutěži (byť je ještě do konce sezony hodně daleko). Diváci, kteří zavítali do křenovického svatostánku, si od utkání slibovali jistě kvalitní podívanou. Našich pár nejvěrnějších fans, kteří využili poslední letošní možnosti zavítat na venkovní utkání společně s mužstvem budějovickým dostavníkem, jistě tajně doufalo alespoň v bod.

Přes počáteční nesrovnalosti s oficiálním začátkem zápasu (původně vypsán na 14:00) se ve 14:30 začalo. A začalo se ve svižném tempu, s řadou hezkých kombinačních akcí na obou stranách. Jistě nejeden fanoušek musel být spokojen, že utkání začíná opravdu slibně.

Ti domácí mohli být již ve 4. minutě o něco veselejší, když domácí sehráli hezkou akci s gólovým výsledkem. Především domácí hráč Procházka o sobě dal poprvé a bohužel ne naposledy vědět. Umístěnou technickou střelou kolem nohy našeho brankáře uklidil míč z hranice velkého vápna k tyči – 1:0.

Obdržená branka nás nijak významně nepoznamenala a do utkání jsme se poměrně rychle vrátili sérií několika standardních situací. Jestli byl mezi mužstvy v prvním poločase nějaký viditelný rozdíl, byla to schopnost domácích v přechodu do útoku a doplňování útočníků od zálohy. Jejich útočná fáze byla vskutku blesková a mnohdy podpořena i 5-6 hráči. Naopak my jsme se spíše prosazovali postupným přechodem a využíváním obou krajů zálohy.

Do přestávky již žádná branka nepadla a naši borci odcházeli s tím, že by to mohlo dneska jít a rozhodně se s domácími dal hrát vyrovnaný fotbal. Prokřehlí fanoušci si o přestávce dali klobásu, nějaký ten čaj a ti, kteří mají svoji povinnou normu, tam šoupli další škopek, jinak jako by na fotbale vlastně nebyli.

Měli-li naši při nástupu do druhého poločasu nějaké plány na vyrovnání, či případné otočení výsledku, tak tyto plány shořely jako papír prakticky hned na začátku druhého poločasu (ach ty začátky). O osudu zápasu rozhodlo rozmezí 14 minut druhé půle a nebylo pak o co hrát.

Zkáza a katastrofa začala sedm minut po změně stran, kdy se nám ve velkém vápnu nepodařilo ani na pátý pokus šlehnout pořádně do balonu a odkopnout ho za plot. Ten se po sérii nezdarů dostal na hranici velkého vápna, odkud to domácí záložník procedil k tyči – 2:0.

Než jsme nastalou situaci stačili u lajny všichni odborně zhodnotit, bylo ještě hůře. Pět minut po inkasovaném gólu domácí forvard dobíhá na první pohled ztracený míč u rohového praporku, odkud jen zoufale nakopává někam před naši bránu (kde v tu chvíli nebyl žádný jeho spoluhráč). Štěpán Dancinger míč chytá v poklidu na zemi v leže do rukavic. Zdá se být všechno v pořádku. Míč ale neudrží a ten se od jeho rukavic odráží nějak mezi malé vápno a penaltu, odkud ho domácí Procházka uklízí do odkryté branky – 3:0 pro domácí a Procházka dává svůj druhý gól v zápase.

Nevěřícně koukajíc na světelnou tabuli a ve snaze to celé pochopit sledují hostující fanoušci malou domů (aspoň teda myslím) našeho beka Štěpánovi (nebo to byl propadnutý balon od domácích, to už je teď jedno). Štěpán, byť se zdá, že má čas si míč zastavit a následně ho odkopnout, volí odkop míče rovnou z první. Již ve zlomku vteřiny on i všichni ostatní ví, že to bylo špatné rozhodnutí. Odkop se nepovedl, míč se dostal k domácím, kteří jednou, dvěma přihrávkami a střelou Procházky do odkryté branky zvyšují své vedení na 4:0. Domácí forvard přetažením dresu přes hlavu oslavuje svůj hattrick (63. minuta).

Tragédie jest dokonána za další tři minuty. Tuto situaci jsem pořádně přes mžitky před očima neviděl. Podle odborných názorů našich fans dlouhý nákop za naši obranu, který měl zachytit náš brankář dřívějším výběhem (píšu, jak jsem slyšel) a zachycením. To se ale nepovedlo a po nějaké kombinaci uvnitř našeho vápna domácí zvyšují na 5:0.

Naši borci si každopádně zaslouží velkou pochvalu, že zbytek utkání nevzdali a nenechali si naložit ještě větší příděl gólů. Snažili se až do poslední minuty dát alespoň čestný úspěch. Což se i málem na závěr utkání podařilo. Při rohovém kopu někdo z našich hlavičkoval, bohužel ale trefil míčem domácího beka hlídajícího předního tyč, který reflexivní hlavičkou vyrazil balon na břevno a odtud se míč odrazil ven z branky.

Co říci závěrem? Je třeba se poučit z chyb, kterých jsme se dopustili a odnést si z tohoto nešťastného utkání co nejvíce poznatků, které zapracujeme do naší hry. Ve fotbale žádná kdyby neplatí… Domácí za předvedený výkon vyhráli zaslouženě. V osobních soubojích byli silovější a lepší.

Příští zápas, který bude současně posledním utkáním v tomto kalendářním roce, přivítáme, na jistě skvěle připraveném pažitu našeho věhlasného svatostánku Maracaná, nováčka letošního roku, mužstvo Hevlína. Vzhledem k dosavadním výsledkům Hevlína, které vzbuzují zaslouženou obavu, to bude jistě zajímavé utkání.

Soupeř napsal:

Hned v 35. vteřině se utne Dříňas, kdy dost hroznó zpětnó příhró na Pauře namaže do běhu blížkovýckýmu brkošovi. Ten se už už rve do nájezdu, ale na poslední chvílu na šestnáctce brkoša kdosi stahne!! Je začátek špílu, a tak kartička jakékoliv farby luftem zatial nelítá, uf!!! Ovšem hosté kopó trestňák z nebezpečné vzdálenosti. Balon z něj uletí 2 metry od vinglu!! 4. min Karlos Klimek zahrává trestňák na druhé straně, ze dvaceti metrů vypráší gološovi rukavice. 5. min do třetice trestňák. Blížkovičák jej ze dvaceti metrů pošle ku gólu, gološ Peťa musí předvést pořádnýho robinsona, aby míč vytahl ven ze své svatyně.6. min kozlík (Lukáš Procházka) rozjásá tribuny, když se po své individuální akci prorve k nájezdu a ze třinácti metrů obstřelí vyběhnuvšího gološa – 1:0. 9. min hostující fíkus přiťukne spoluhráčovi přímo do čapy, jeho kvér ze 22 metrů prosviští půldruhého metru nad. 12. min kozlík si na půlce hřišča u postranní lajny odstaví obránca a rázem se valí tříčlenná domácí lavina na jediného blížkovického smolíčka pacholíčka. Kozlík zvedne hlavu, pošle balon do středu na pelášící Světlo, temu ale nájezd „fejs tů fejs“ úspěšně zmaří vybíhající gološ, když mu na šestnátce skočí pod čapy!!! Tutovka jako kráva!!! 13. min další hostující nabití na kvér, Blížkovičák ze třiadvaceti metrů vyšle pumelicu přímo do Petě. 25. min Ledva napřáhne ze třiceti metrů, balon uletí 4 metry od vinglu. 26. min Peťa zastaví u tyče další hostující pokus. 27. min hosté zahrávajó přímák zdaleka, ten směřuje do vápna, hlavson na přední tyči končí 2 metry nad!! 28. min další slibné hlavičkové pokus je zblokován na rohové kop. Ten sice odrazíme, ale přímo ke kořeňovi a ten z deseti metrů zkusí z otočky. Mičuda letí 3 metry nad. 41. min kozlík od rohovýho praporka čechrá mičudu na zadní tyč, kde hópne Zbyňa Rozkopal, ale těsně před jeho hlavó odhlavičkuje obránce. 42. min Čeřka od brankové čáry v rohu šestnáctky čechrá míč před góla, kde má fíka na hlavě Šimon Pyszko. Z šesti metrů hlavičkuje přímo do gološa!!V té samé 42. min pro změnu Světlo pošle střílené centr před góla a z pěti metrů kozlík kostrbató hlavičkó o zem k tyči pořádně protahne gološa, keré skákající mičudu vytěsní ven ze své klece!! 45. min kozlík si ze vzduchu stahne balon z nákopu, otočí se ku gólu, mistrně umyje dva chlapy a z vápna zkusí své štěstí, mičuda uletí 2 metry nad!! Škoda, jen to přesné zakončení chýbalo této brilantní individuální akcičce!!

46. min Zbyňa na šestnáctce po zemi pálí do připraveného gološa. 49.min Světlo na půlce vyforčekuje balon, pučí za sebe Zbyňovi a ten vyšle do samostatného úniku kozlíka, temu se balon zacuckuje mezi nohy. Poté je přibíhajícím obráncem kozlík odžduchnut, i když mičudu nemá kozlík plně pod kontroló. Sudí tedy na šestnáctce fókne aji přísné trestňák. Ten si našteluje Zbyňa, po zemi pálí jen do zdi. 52. min přetažené roh vrací Zbyňa hlavó do vohňa. Mičuda proletí v okolí brankové čáry, aniž by ju jeden z našich doklepl. I když chlapů v oranžovéch dresech se nabízelo víc než dost. 53. min Zbyňa z vápna nasolí odražené balon po zemi křížem k delší tyči – 2:0. 58. min Světlo skluzem stihne u brankové čáry dlóhé nákop, dává pod sebe před góla, gološ na přední tyči nešikovně vyráží přímo pod nohy přibíhajícího kozlíka. Ten nemá problém uklidit mičudu do góla – 3:0. 60. min hosté zahrávajó rohové kop, hlavson brkoša Karlos vyhlavičkovává o břevno z brankové čáry. Poté trma vrma a kolík z otočky ze čtyř metrů střihne čapó, trestuhodně metr nad!! Asi névěčí dosavadní příležitost Blížkovic ke vstřelení fíka!! Čeřka zachytne odražené balon a pučí mičudu do lepší pozice kozlíkovi, ten z dvanácti metrů po zemi prostřelí vše, co má před sebó – 4:0. 67. min hostující gološ špatné odkop, když nabije na čapu Světlu. Ten pět šest rychléch kroků a poté trocha kostrbatě obstřelí vybíhajícího gološa – 5:0. 69. min střelecké pokus hostí na zadní tyči, ale trestuhodně 3 metry od vinglu!! Blížkovice neska nemožó trefit klec, a když už tak tam je spolehlivo lapající Peťa, keré je navíc úžasné čtenář hry. Kolikrát povyběhne před šestnáctku zhatit rodící se akcu hostí. Se svým čtením hry mi připomíná gološa Neuera z Bayernu, keré taky hrá skoro až na pozici stopera!! 71. min po Karlosově klasickým parádním dýchánku do vápna si Zbyňa sklepne balon, na pohodu umyje gološa a zasune mičudu do sítě. Ofšem ovace se nekonajó, offside!! 86. min Blížkovičák dalším zakončením korunuje dnešní střeleckó „fazónku“, když z deseti metrů překopne i ochrannó síť. Pro balon se musí až k hospodě!! 86. min po přelití hry vysunutí kozlíka do šestnáctky, ten od brankové lajny dává balon pod sebe, ale před Zbyňovým doklepancem ukopne mičudu obránce. Paráda!! Díky, díky, díky, kuci moji voranžový!! Prvních třicet minut Blížkovice byly o chlup lepší, navíc, když se dostaly k zakončení, tak blížkovického trenéra bolely voči. Blížkovice by snad fíka nedaly, i kdyby se hrálo do rána!! Navíc Křenda měla šancí dost, a dost také byla efektivní!! Takže suma sumárum JUPÍÍÍÍÍÍ

Místo zápasu

Hřiště Křenovice

Leave A Reply