1 - 4
Celkový čas

Report

Po dlouhé a třeskuté zimě se znovu zazelenaly pažity, slunko se začíná opírat do zad a fotbalové jaro je tu. Los soutěže vyhnal naše mužstvo na úvodní zápas až na samotný okraj naší vlasti, kde skoro všichni pracují v Rakousku, pěstují víno a po odehraném podzimu se tváří, že by chtěli naší soutěží jen proletět a hrát příští sezonu o patro výš. Soupeř to na začátek jarní části sezony vskutku nebyl jednoduchý. Dyť doma nám dali pětku.

Na fotbalové vítání jara se z naší metropole vydala početná enkláva věrných fans, která čítala cca 20 jedinců. Především pak během druhé půle notně povzbuzovala naše mužstvo a spílala rozhodčímu, čímž brnkala na nervy domácím divákům, kteří jen těžce snášeli kruté vystřízlivění po famózním podzimu.

První poločas přinesl na obou stranách řadu nepřesností a obě mužstva se střídala v občasné kontrole míče a tím potažmo celé hry. Minuty plynuly a za zvuku protékající vody na záchodě, kterou jen občas přehlučel rachot z blízké cihelny, jsme se pomalu utvrzovali v tom, že to dneska s těmi domácími určitě půjde a že jsou hratelní a že bychom si mohli odvést i nějaké body.

Plánu „Domů dneska nepojedeme s prázdnou“ dal ve 38. minutě jasnější kontury Martin Pikolon (popis brankové situace není k dispozici). Na to stačili ještě domácí ve 42. minutě odpovědět standardní situací, kdy z přímého kopu nastřelili břevno a odražený balon uklidili do sítě. Za upozornění stojí, že uklízet balon do sítě byli připraveni hned tři domácí fotbalisté, zatímco naši se na ně jen koukali z bezpečné vzdálenosti na hranici velkého vápna.
Nestačil jsem ani usrknout limonády a polknout tyčinku a opět jsme se ujali vedení – to běžela 47. minuta (popis brankové situace není k dispozici). Branku vstřelil Pepa Částek. Toho času jsem totiž s jedním naším fanouškem rozebíral problematiku fotbalu. Tentokráte ale toho amerického a obecně šance Znojmo Knights v rakouské lize.
58. minuta a 3:1 pro naše barvy (popis brankové situace není k dispozici). Autorem branky je Filip Svoboda. Stále ještě diskutujeme nad americkým fotbalem a nesledujeme dění na hřišti.

Někdy v tomto čase domácí sehrávají v krátkém čase dvě standardní situace v blízkosti velkého vápna a obě končí na břevně naší branky. Z úhlu našeho pohledu se jeví, že Štěpa by míče měl, kdyby jen neskákal příliš brzy. Tentokrát jsme si již náběhy domácích pohlídali.

Krev v žilách domácích fanoušků začíná vřít a své schytáváme jak my, tak i chudák pan rozhodčí, který po celý zápas píská značně nepřesně na obě strany. Hra z naší strany už je čistě účelová a řídí se hlavním heslem – nedostat gól. V závěru utkání ještě prchá domácí obraně Kuba Velčický, kterému se na středu velkého vápna nabízí k přihrávce Filip Svoboda. Kuba tuto možnost odmítá razantním zakončením pod víko brány nešťastného domácího brankáře.

V první jarním utkání tak vítězíme 4:1 a vezeme si domů tři cenné body. Dyť za celý podzim domácí dostali doma jen dvě branky a ztratily jen dva body za remízu s Medlánkami.

A co děláte tuto sobotu? Přijďte se podívat v 15:30 na Maracaná, kde se kluci utkají s nájezdníky z Újezdu od Brna.

Místo zápasu

Hřiště Hevlín

Leave A Reply